Top 3 obiektywy, które powinien posiadać każdy początkujący fotograf!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele ogniskowych obiektywów, których można używać do bezlusterkowców ze zmienną optyką. Niektórzy ludzie są zdezorientowani co do tego, który obiektyw kupić i jakiego typu obiektywów używać. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Przysłona

Najważniejszą rzeczą w fotografii jest światło. Bez światła nie powstanie żadna fotografia. Dlatego dla każdego fotografa istotne jest, aby zrozumieć pojęcie światła i dowiedzieć się, jak wpływa ono na fotografię. W dużym jednak skrócie im mniejszą przysłonę posiada obiektyw, tym bardziej jest uniwersalny.

Choćby z tego względu świetnymi wyborami będą 50 mm f./1.8, czy 40 mm f./2.8. Mamy tu do czynienia ze szkłami, które powinien posiadać każdy fotograf https://www.beiks.com.pl/ uliczny. Pierwszy jest odzwierciedleniem ludzkiego oka w formacie pełnej klatki, drugi natomiast lekko nas cofa, pozwalając na większą kontrolę elementów w kadrze. Oba jasne i oba po prostu cudowne w każdym systemie.

Zoom w nogach

Dla początkujących polecam używanie obiektywów prime zamiast obiektywów zoom, ponieważ obiektywy prime są zwykle ostrzejsze i szybsze niż obiektywy zoom. Dobry obiektyw powinien mieć co najmniej przysłonę f/1.8 lub wyższą (f/1.4 lub f/1.2), ponieważ przepuszcza więcej światła do matrycy niż inne obiektywy o mniejszych przysłonach, takich jak f/5.0 lub f/8 itp.

Obiektywy zoom są dobre dla fotografów podróżujących, ale nie dla fotografów portretowych, ponieważ nie pozwalają na tworzenie efektów płytkiej głębi ostrości, jak w przypadku obiektywów typu prime. Wyjątek stanowi obiektyw reporterski 24-70 mm, określany szkłem najbardziej uniwersalnym i najważniejszym w każdym systemie, a którym zamykamy zestawienie 3 najlepszych szkieł na początek.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do przewozu jakich towarów służą palety?
Do przewozu jakich towarów służą palety?
W zależności od rodzaju przewożonych produktów należy dobrać odpowiedni środek lokomocji. W przypadku fabrykatów ciekłych lub gazów przemysłowych dobrym rozwiązaniem […]
Rowery elektryczne – zalety
Rowery elektryczne – zalety
Rowery z elektrycznym napędem to coraz częstszy widok na ulicach polskich miast. Tego typu pojazdy pozwalają na zażycie sporej dawki […]
Jak zwiększyć kompetencje pracowników w firmie?
Jak zwiększyć kompetencje pracowników w firmie?
Każda firma powinna stawiać na rozwój swoich pracowników. Można celować w rozwój organizacji, ale i w rozwój osobisty personelu. Oba […]