Nowoczesne metody rehabilitacji

Właściwa opieka rehabilitacyjna i fizjoterapeutyczna jest niezbędna przy wielu schorzeniach i urazach, głównie ortopedycznych, neurologicznych oraz w ogólnych problemach z narządem ruchu. Istnieje kilka metod wykorzystywanych w rehabilitacji i fizjoterapii, a ich użycie zależy przede wszystkim od rodzaju schorzenia, wieku i kondycji pacjenta oraz indywidualnych preferencji. Właściwie przeprowadzone sesje pomogą wrócić do pełni zdrowia i zmniejszą bądź całkowicie zniwelują dolegliwości bólowe.

Jak wybrać najlepszą metodę rehabilitacji?

Podobnie jak w innych dziedzinach medycyny również w rehabilitacji stosuje się coraz nowocześniejsze metody leczenia. Mają one na celu osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów w krótszym czasie. Jednym ze sposobów jest trening EMS, który łączy w sobie tradycyjne ćwiczenia z elektryczną symulacją mięśni. Wysyłane impulsy masują mięśnie i jednocześnie pobudzają organizm do większego wysiłku i poprawiają ogólny metabolizm. Podczas sesji treningowej kręgosłup i stawy są odciążone, a impulsy angażują do pracy mięśnie głębokie. Chcąc poznać więcej informacji na temat tej metody warto zajrzeć na stronę https://meonems.pl/.

Coraz więcej gabinetów rehabilitacyjnych posiada w swoim wyposażeniu takie sprzęty, jak m.in. kabiny do zawieszeń z ciężarkami, pasy i liny, które w nowoczesny sposób wspomagają ćwiczenia. Do tego celu wykorzystuje się również aparaturę do fizykoterapii, hydroterapii czy platformy do ćwiczeń kręgosłupa. Najważniejsze jest dopasowanie rodzaju treningu do potrzeb pacjenta.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 18 =