Bezpieczny trekking – niezbędne elementy

Piesze wyprawy trekkingowe po górach to obecnie niezwykle popularna forma turystyki. Cieszy się ogromnym powodzeniem zwłaszcza wśród osób uwielbiających aktywny wypoczynek oraz podziwianie zapierających dech w piersi krajobrazów. Przygotowując się na tego typu wycieczkę, warto zawsze zaopatrzyć się w szereg elementów gwarantujących maksymalne bezpieczeństwo na szlaku. Pożądane są m.in. wygodne i bardzo solidne buty trekkingowe, które można nabyć  sklepie internetowym na https://sklepsalewa.pl/pol_m_Meskie_Obuwie_Buty-trekkingowe-1230.html.

Nie zapomnijmy o drobnych akcesoriach 

Wspomniane obuwie trekkingowe jest stworzone z wodoszczelnego materiału, odpowiednio wyprofilowane i wyposażone w grubą, elastyczną podeszwę oraz cholewkę sięgającą do kostki. Dzięki temu optymalnie chroni stopy przed urazami, a dodatkowo zapewnia wysoki poziom komfortu w zróżnicowanym terenie. Oprócz tego nie obejdzie się bez stroju dostosowanego do aktualnie panującej pogody. Uniwersalnym wyborem są ubrania termoaktywne (bielizna, kurtka, spodnie), wyróżniające się dobrą przewiewnością, a jednocześnie znakomicie zatrzymujące ciepło bezpośrednio przy skórze. Ich pozostałe istotne zalety to m.in. antyalergiczność oraz łatwość pielęgnacji.

Kolejnym elementem niezbędnym podczas wyprawy trekkingowej jest specjalny plecak o pojemności co najmniej 50 l – wyposażony w liczne przegrody, kieszenie i schowki, a także szelki naramienne, pas biodrowy oraz regulator obciążenia. Pozwoli on zabrać ze sobą dużą ilość ekwipunku i ułatwi zachowanie prawidłowej postawy w trakcie wielogodzinnego marszu (brak ryzyka bólu pleców). Pamiętajmy też o zabraniu akcesoriów w postaci lokalizatora GPS, palnika turystycznego, zestawu naczyń z tzw. gąbką, latarki czołowej i apteczki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + osiem =