Przegląd rejestracyjny samochodu – co jest sprawdzane?

Przegląd rejestracyjny samochodu jest ważną częścią procesu posiadania samochodu. Sprawdza on, czy Twój pojazd spełnia standardy przydatności do ruchu drogowego i może być używany na drogach publicznych. Jest to wymóg prawny dla wszystkich pojazdów, w tym samochodów osobowych, motocykli, ciężarówek, vanów i autobusów.

Kontrola ta obejmie różne aspekty Twojego pojazdu, w tym:

Opony  

Upewnij się, że mają odpowiednią głębokość bieżnika i nie są nadmiernie zużyte lub wyłysiałe. Opony muszą być również zamontowane zgodnie z zalecanym ciśnieniem powietrza.

Nadwozie 

Upewnij się, że na nadwoziu nie ma wgnieceń, pęknięć ani rdzy. Wszystkie światła powinny działać prawidłowo, a na wszystkich czterech rogach samochodu powinny znajdować się światła odblaskowe. Przednia szyba musi być również czysta i pozbawiona wszelkich śladów uszkodzeń lub pęknięć.

Wycieraczki 

Wycieraczki powinny działać płynnie na całej przedniej szybie, nie pozostawiając za sobą żadnych smug ani śladów po ich wyłączeniu. Powinny również wyłączać się automatycznie po włączeniu (jeśli są zamontowane).

Hamulce 

Hamulce powinny być w dobrym stanie technicznym i nie być nadmiernie hałaśliwe. Powinny mieć również co najmniej 1 cm okładziny hamulcowej pozostałej na bębnie lub tarczy hamulcowej i nie powinno być żadnych pęknięć w okładzinie.

Jeśli zbliża się termin sprawdzenia kondycji samochodu, to przegląd rejestracyjny Poznań, jest miastem, w którym wykonasz go w bardzo wielu miejscach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =