Joga i podstawowe akcesoria jakie będą nam do niej potrzebne

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Joga to fantastyczny sposób na utrzymanie kondycji, poprawę postawy i odnalezienie wewnętrznego spokoju. Jest to również jedna z najbardziej dostępnych form ćwiczeń, ponieważ nie potrzebujesz żadnego sprzętu poza sobą. Istnieją jednak pewne elementy wyposażenia, które mogą pomóc Ci uzyskać więcej z praktyki jogi.

Maty do jogi

Najlepsze maty do jogi są wykonane z naturalnej gumy i mają antypoślizgową powierzchnię, która zapobiega ślizganiu się podczas praktyki. Przekonasz się również, że są one trwałe i długowieczne. Możesz wybierać spośród różnych grubości w zależności od tego, jak bardzo chcesz mieć amortyzację pod stopami podczas praktyki.

Klocki i bolstery

Klocki są świetne do podtrzymywania ciała podczas pozycji siedzących, takich jak pozycja lotosu czy półksiężyca. Umieszczając je za kolanami lub pod biodrami, pomagają utrzymać stabilność ciała w tych pozycjach, dzięki czemu można skupić się na wyrównaniu, zamiast walczyć o zachowanie równowagi. Bolstery są kolejnym przydatnym narzędziem do podtrzymywania ciała w pozycjach siedzących, takich jak np. pozycja bohatera, gdzie mogą być umieszczone za plecami lub pod kolanami dla wygody i stabilności podczas pozy. 

Pasek do jogi

Może być używany do wielu różnych celów podczas jogi, takich jak rozciąganie i utrzymywanie póz dłużej niż zwykle. Pasek można również wykorzystać do ćwiczeń wzmacniających, ciągnąc za niego obiema rękami lub stopami (w zależności od tego, jakie ćwiczenie wykonujesz).

Ubrania do jogi 

Ubrania do jogi są zazwyczaj luźno dopasowane i wykonane z bawełny lub jedwabiu. Możesz kupić ubrania do jogi w większości sklepów detalicznych, ale najlepiej robić zakupy online, aby znaleźć lepsze ceny, większą różnorodność i lepszą jakość. O tym świadczy choćby asortyment z tego punktu https://second-you.com/pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Olej czy oliwa – co wybrać?
Olej czy oliwa – co wybrać?
Wybór najlepszego tłuszczu do smażenia czy jako dressing do sałatki to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Aby podjąć właściwą […]
Trzy powody, dla których warto mieć naszyjniki celebrytki
Trzy powody, dla których warto mieć naszyjniki celebrytki
Celebrytki to obecnie jeden z najbardziej popularnych rodzajów damskiej biżuterii. W przypadku naszyjników oznaczają cienkie łańcuszki, na których zamocowane są […]
Certyfikacja HACCP z GCS – gwarant niczym niezakłóconej produkcji żywności
Certyfikacja HACCP z GCS – gwarant niczym niezakłóconej produkcji żywności
Żywność i bezpieczeństwo, te dwa słowa zawsze powinny znajdować się obok siebie. Dla wszystkich producentów, a szczególnie dla tych, którzy […]