Czy w Starym Browarze jest hotel?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Poznań niewątpliwie jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów polskich miast. Oprócz bogactwa architektonicznego i ogromnego wyboru miejsc zabytkowych, w stolicy Wielkopolski istnieje wiele miejsc rozrywkowych. Z pewnością są nimi także galerie handlowe, których w tym mieście nie brakuje. Jeżeli jesteśmy zainteresowani hotelami w Poznaniu mapa również jest bardzo różnorodna i jest w czym wybierać. Ale czego chcieć więcej od centrum handlowego, będącego jednocześnie punktem turystycznym, mieszczącym w kompleksie budynków także hotel? Takim połączeniem zdecydowanie jest galeria oraz hotel w Starym Browarze.

Fifty-fifty, czyli biznes w parze ze sztuką

Stary Browar w Poznaniu powstał dwanaście lat temu i jest jedną z najstarszych galerii poznańskich. Od lat jednak cieszy się ona dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony zwolenników zakupów, ale także miłośników kultury. Stary Browar jest połączeniem obiektu handlowego oraz galerii artystycznej poświęconej sztuce. To właśnie do tej drugiej części należy Blow Up Hall – hotel w Starym Browarze w Poznaniu znajdujący się w zabytkowych zabudowaniach, należących do kompleksu centrum. Awangardowy hotel powstał dzięki kreatywności Grażyny Kulczyk — pierwszej właścicielki Starego Browaru.

Nowoczesność i technologia

Blow Up Hall w 2009 roku otrzymał nagrodę Top Hotel w kategorii Design dla najlepszych hoteli w Polsce. Nie podlega wątpliwości fakt, że jest to miejsce, które gościom zapewni niezapomniane doznania. Już sam brak recepcji może zszokować niejednego klienta. Jeszcze ciekawszy jest sposób znalezienia swojego pokoju i zakwaterowania się w nim. Goście hotelu nie dostają kluczy, a pokoje nie mają numerów — zastępstwem tradycyjnych kluczy są iPhone’y, które umożliwiają odnalezienie właściwego pokoju i jego otwarcie. Sposób obsługi idealnie ukazuje postęp technologii i szeroki wachlarz możliwości dzisiejszego świata.

Więcej możliwości

Oprócz nowoczesnej otoczki, którą hotel się charakteryzuje, warto zwrócić uwagę na koncepcję artystyczną. Blow Up Hall prezentuje dzieła światowej sławy artystów. Na każdym kroku można zapoznać się z twórczością z różnych zakątków świata. Dodatkowo, do hotelu przynależy restauracja w minimalistycznym stylu. Jej specjalnością jest kuchnia europejska, a w karcie można znaleźć nie tylko dania, ale również wina z różnych stron globu.

Blow Up Hall 5050 ma wiele powodów do dumy, a z roku na rok co raz więcej turystów decyduje się na obcowanie z nowoczesnością w takim stylu, jakiego jeszcze nie znali. Innowacyjność i oryginalność tego miejsca sprawia, że słysząc o takim połączeniu, chce się to zobaczyć na własne oczy. Nic więc dziwnego, że hotel, podobnie jak cały Stary Browar cieszą się ogromną popularnością, co z pewnością będzie trwało jeszcze przez kolejne lata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to są fermentory?
Co to są fermentory?
Fermentory są produktami niezbędnymi przy produkcji domowego alkoholu, w postaci piwa, wina czy nalewek wszelkiego rodzaju. Dzięki nim proces fermentacji […]
Jakie są zalety korzystania z komputera poleasingowego?
Jakie są zalety korzystania z komputera poleasingowego?
Bogata oferta i konkurencyjne ceny Z każdym rokiem coraz więcej osób i firm decyduje się na zakup komputerów poleasingowych. Podstawową […]
Szwajcarskie zegarki – na czym polega ich fenomen?
Szwajcarskie zegarki – na czym polega ich fenomen?
Stylowe czasomierze cieszą się niezmienną popularnością. Dlaczego? Takie dodatki utożsamiane są z prestiżem oraz zamiłowaniem do wyrobów wysokiej jakości. W […]