Ogrodowe zabawy dla dzieci

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że aktywność ruchowa musi być obecna w życiu każdego człowieka. Wspomaga ona rozwój organizmu, stymuluje go na różnych przestrzeniach, zwiększa odporność na schorzenia oraz przyczynia się do odczuwania szczęścia. Aktywność fizyczna szczególnie ważna jest w przypadku dzieci. To w naszej młodości rozwija się narząd ruchu. Wtedy też człowiek odczuwa wzmożoną potrzebę ruchu.

Zabawa w ogrodzie

Ogród to miejsce, gdzie w sposób naturalny dzieci mają swobodę do rozwijania swojej wyobraźni i kreatywności. Warto je wykorzystać do zabaw, szczególnie jeśli musimy zorganizować jakąś imprezę okolicznościową (np. urodziny, chrzest, dzień dziecka). Co zaproponować najmłodszym, aby wspólna zabawa była intrygująca? Oto kilka pomysłów:

  • zabawa w piaskownicy – idealne rozwiązanie dla młodszych dzieci. Wspólne lepienie babek od zawsze stanowiło podstawę uśmiechu dziecka.
  • Gry ruchowe – berek, gra w piłkę, zabawa w chowanego czy skoki w dal są dobrym pomysłem dla dzieci w wieku przedszkolnym.
  • Gry logiczno-ruchowe – zabawy w państwa-miasta czy chowanego to gry angażujące także szare komórki, stąd polecane są też dla dzieci w wieku 6-12 lat.
  • Zabawy w namiocie – namioty dla dzieci do ogrodu pozwalają uzyskać dziecku nieco prywatności. Stymulują wyobraźnię i są idealnym rozwiązaniem dla pociech w każdym wieku.
  • Jazda na rowerze – ciekawym pomysłem na urozmaicenie prostych zabaw mogą być rowery dziecięce 16. To najlepszy wybór dla dzieci w wieku 5-7 lat, gdyż zostały zaprojektowane, aby ułatwić naukę jazdy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak drobnymi akcentami odmienić swój codzienny outfit?
Jak drobnymi akcentami odmienić swój codzienny outfit?
Nawet najlepsza stylizacja pozbawiona dodatków może wydawać się po prostu niedokończona. Idealne zestawienie topów, spódnic, czy spodni wymaga dopełnienia. Czasami […]
Jak zachować komin w dobrym stanie?
Jak zachować komin w dobrym stanie?
Kominy to ważne elementy domu. Są one wykorzystywane do ogrzewania wody i zapewnienia ciepła w zimnych miesiącach. Jednak z czasem […]
Co ma wpływ na dobry sen?
Co ma wpływ na dobry sen?
Podczas snu nocnego nasz organizm regeneruje się, a mózg porządkuje informacje i dane pozyskane w ciągu dnia. Porządne wysypianie się […]