Jaką podłogę położyć w nowym mieszkaniu?

Podłoga to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych w każdym pomieszczeniu mieszkalno-użytkowym. Pełni ona jednocześnie funkcję użytkową, jak również estetyczną. Planując montaż podłogi, należy zwrócić uwagę na charakter konkretnego pomieszczenia, wybierając materiał, który doskonale wpisze się a aranżację, zapewniając przy tym bezproblemowe i komfortowe użytkowanie.

Na rynku znaleźć można szeroki wachlarz podłogowych materiałów wykończeniowych. Obok tradycyjnego drewna, znaleźć można panele podłogowe, wykładziny PCV i dywanowe, a także płytki.

Największą popularnością cieszą się podłogi drewniane – trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne, eleganckie i efektowne. Nie należą one co prawda do najtańszych, aczkolwiek mogą przez długi czas zachowują pierwotny wygląd, także w przypadku intensywnej eksploatacji.

Deska podłogowa cena – to kwestia, która okazuje się bardzo istotna dla wielu inwestorów. Równie ważna jest jakość, trwałość i wytrzymałość wybranego materiału wykończeniowego.

Jedną z propozycji są deski warstwowe. Ich zaletą jest przystępna cena, szybki i łatwy montaż, a także parametry techniczne – warstwy nośne sprawiają, że przedmiotowe rozwiązania nie kurczą się i nie rozciągają pod wpływem zmiennych warunków termicznych oraz temperatury, jaka panuje w mieszkaniu.

Parkiet – piękno klasyki

Większych nakładów czasowych wymagają parkiety i mozaiki, stosowane najczęściej we wnętrzach klasycznych, eleganckich, reprezentacyjnych. Przedmiotowe rozwiązanie idealnie sprawdzi się w gabinecie lub salonie utrzymanym w klasycznym stylu, dopełnionym meblami z naturalnego drewna.

Niepowtarzalny charakter naturalnego drewna posiadają także podłogi wykonane z desek litych – propozycja ta sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać, że ułożenie podłogi z desek litych wymaga doskonałej współpracy doświadczonych fachowców, ponadto należy zadbać o odpowiednią wilgotność w powietrza w pomieszczeniu podczas montażu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 17 =