Wady i zalety mebli ze skóry

Nowoczesne i stylowe skórzane meble mogą być prawdziwą ozdobą nie tylko salonu, ale także eleganckiego biura i jadalni. Wytrzymały i kojarzony z luksusem materiał obicia wciąż jest niezwykle popularny i stanowi element nowoczesnych i wyszukanych wnętrz. Skórzane meble mają zarówno swoich zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników. Dzisiaj przedstawimy zarówno wady, jak i zalety mebli wykonanych ze skóry naturalnej.

Zalety skórzanych mebli

Do niewątpliwych zalet mebli wykonanych z tego materiału jest ich stylowy wygląd i duża wytrzymałość. Podlegająca regularnej pielęgnacji skóra posłuży wiele lat, bez otarć i nieestetycznych odkształceń. Wbrew wielu opiniom materiał ten świetnie przepuszcza powietrze i jest bardzo dobrą opcją dla alergików, a narożniki skórzane nowoczesne prezentują się szykownie i wprowadzają do salonu nutę luksusu. Meble ze skóry są również dość łatwe w czyszczeniu. Usuwanie zabrudzeń, szczególnie powstałych z kontaktu z cieczą nie stanowi dużego problemu, wystarczy użyć ściereczki z delikatnego materiału i czystej wody.

Wady mebli wykonanych ze skóry

Oprócz zalet, posiadanie mebli skórzanych ma też swoje wady. Na pierwszy plan wysuwa się dość wysoka cena mebli wykonanych z naturalnej skóry. Po drugie meble skórzane wymagają systematycznej konserwacji. Konieczne jest regularne natłuszczanie skóry, po to by nie straciła swoich właściwości. Kolejną wadą, która z pewnością będzie istotna dla właścicieli zwierząt, jest fakt, że skóra łatwo może ulec mechanicznym uszkodzeniom w kontakcie np. z kocimi pazurami.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − jeden =