Jak dobrać materac odpowiedni do naszych potrzeb?

Materac to jeden z tych elementów, które mają decydujący wpływ na komfort snu. Przy jego wyborze powinniśmy zatem wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, zwłaszcza że jest to zakup na co najmniej kilka lat. W przeciwnym razie możemy mieć spore problemy ze wstawaniem o właściwej porze, bólem kręgosłupa i głowy, a także innymi schorzeniami.

Pamiętajmy o przetestowaniu produktu

Ludzie ciało potrzebuje czasu na zaadaptowanie się do zupełnie nowych warunków spania. Z tego powodu zawsze przed ostatecznym zakupem materaca warto go dokładnie przetestować. Na szczęście na rynku działa coraz więcej sklepów, takich jak np. https://www.strefasypialni.pl/pl/c/MATERACE/66, które oferują taka możliwość. Jeśli okaże się, że konstrukcja jest dla nas np. zbyt twarda, wówczas bez problemu wymienimy ją na inną. Przy okazji musimy mieć świadomość, że w przypadku materaca cena odgrywa drugorzędną rolę, ponieważ liczą się głównie jego parametry, dobrane do indywidualnych cech użytkownika.

W pierwszej kolejności zaleca się zwrócenie uwagi na twardość produktu. Zawsze mamy do wyboru kilka jej poziomów, a podstawowy punkt odniesienie to nasza waga. Osoby cięższe powinny stawiać na wersje twardsze (brak ryzyka zapadania się), natomiast osoby lżejsze – na bardziej miękkie. Uniwersalnym i bezpiecznym wyborem są modele termoelastyczne, które idealnie dostosowują się pod względem kształtu do ciała człowieka, zapewniając tym samym wysoki komfort w trakcie snu. Z kolei dla dzieci optymalne są materace z pianki poliuretanowej, ponieważ zbierają mało kurzu i są antyalergiczne.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × dwa =