Zdjęcie biznesowe – jak powinno wyglądać?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Profesjonalnie wykonane zdjęcie biznesowe może nam przynieść bardzo dużo korzyści. Dobrze wykonane przyczyni się do zwiększenia sprzedaży naszych usług czy produktów. Umiejętnie wykonany portret biznesowy w CV może okazać się pomocny w znalezieniu wymarzonej pracy. Co wpływa na to czy nasz potencjalny usługobiorca lub przyszły pracodawca zwróci uwagę na zdjęcie?

Odpowiednie tło

Tło zdjęcia biznesowego powinno być jednolite, neutralne. Jeżeli prowadzimy biznes portret biznesowy można wykonać w swoim miejscu pracy. Przed sesją należy pamiętać o uporządkowaniu wnętrza, które ma stanowić tło naszego zdjęcia. Czyste biurko i otoczenie to kluczowa kwestia, jeśli decydujemy się na tego rodzaju fotografie. Tło ukazujące miejsce pracy wyraźnie podkreśla zakres naszych kompetencji.

Spojrzenie

Musimy pamiętać o skierowaniu wzroku w obiektyw. Osoba oglądająca zdjęcie będzie odnosiła wrażenie, że na nią patrzymy. Nie należy oczywiście mrugać ani zbyt szeroko otwierać oczu. Dzięki odpowiedniemu spojrzeniu nasz twarz nabiera profesjonalizmu, co wzbudza zaufanie u człowieka oglądającego nasze zdjęcie.

Odpowiedni wygląd

Siłą rzeczy olbrzymie znaczenie ma nasz wygląd. Nie możemy być zmęczeni lub niewyspani. Ubranie powinno być czyste i dostosowane do sytuacji. To czy ubierzemy się mniej lub bardziej formalnie zależy od branży w jakiej pracujemy. W przypadku Pań warto pomyśleć o profesjonalnym makijażu i odpowiedniej fryzurze. O swoich oczekiwaniach co do zdjęcia warto przed sesją porozmawiać z fotografem, aby uniknąć nieporozumień. Profesjonalne zdjęcie biznesowe, będące inwestycją w nasz przyszłość możemy wykonać tu  https://www.fantasmatic.pl/oferta/portret-biznesowy-warszawa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak żyć po udarze mózgu?
Jak żyć po udarze mózgu?
Problemy z układem krwionośnym mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Jednym z nich jest wystąpienie udaru mózgu, czyli zaburzeń związanych z […]
Elementy dekoracyjne i dodatki, jakimi można ozdobić stół w jadalni
Elementy dekoracyjne i dodatki, jakimi można ozdobić stół w jadalni
Jeśli masz stół w jadalni, to ważne jest, abyś udekorował go w taki sposób, aby wyglądał dobrze. Stół w jadalni […]
Nie bój się inwestować w reklamę
Nie bój się inwestować w reklamę
Rynek produktów i usług nieustannie się zmienia, dlatego firmy stają przed koniecznością wdrażania nowych rozwiązań. Są to nie tylko zmiany […]