Wózki widłowe – kupić nowe czy używane?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Argumenty przemawiające za kupnem nowego wózka

Zakup nowego wózka widłowego to spory wydatek, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się, czy takie rozwiązanie jest optymalne. Na fabrycznie nowy model powinni zdecydować się przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którzy korzystają z wózków niemal bez przerwy. Producent wózka gwarantuje jego bezawaryjność w okresie gwarancyjnym. Nawet jeżeli w tym czasie sprzęt ulegnie awarii, nabywca może liczyć na szybki i skuteczny serwis.

Niezwykle ważnym argumentem przemawiającym za kupnem nowego wózka widłowego jest bezpieczeństwo. Nowy wózek widłowy z pewnością będzie bardziej bezpieczny od modelu używanego. Operator korzystający z nowego urządzenia może mieć większą pewność, że podczas pracy nie dojdzie do zmęczenia materiału i zagrażającemu jego życiu bądź zdrowiu uszkodzenia sprzętu.

Zalety modelu używanego

Podstawowym argumentem przemawiającym za kupnem używanego wózka widłowego jest jego niższa cena. Modele pochodzące z rynku wtórnego mogą być nawet trzykrotnie tańsze od fabrycznie nowych wózków. Wybierając używany wózek widłowy, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego stan techniczny.

Najważniejszym elementem każdego urządzenia jest silnik. Silniki do wózków widłowych, które wypracowały wiele roboczogodzin, mogą ulegać częstym i kosztownym awariom. Aby ich uniknąć najlepiej wybierać jednostki napędowe charakteryzujące się niezawodnością. Za taką przykładowo uchodzi silnik isuzu, montowany w wielu wózkach widłowych.

Kupując używany wózek widłowy, warto korzystać z usług firm zajmujących się sprzedażą takich urządzeń. Dzięki temu można mieć pewność, że używany model, zanim został wystawiony na sprzedaż, przeszedł dokładny przegląd i jest w pełni sprawny technicznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co może ulec awarii w układzie hamulcowym?
Co może ulec awarii w układzie hamulcowym?
Układ hamulcowy jest bardzo istotny dla bezpiecznej jazdy, zatem powinien być okresowo sprawdzany i powinniśmy też reagować na wszelkie przesłanki […]
Jakie składniki powinna zawierać dobra karma dla psów?
Jakie składniki powinna zawierać dobra karma dla psów?
Karma, którą podajemy naszemu psu ma ogromny wpływ na jego prawidłowy rozwój oraz zdrowie. Z tego właśnie względu powinniśmy przykładać […]
Beznikotynowe bazy do e-papierosów – czy to dobry wybór?
Beznikotynowe bazy do e-papierosów – czy to dobry wybór?
Beznikotynowe bazy e-liquidów są dobrym wyborem dla tych, którzy chcą wapować, ale nie chcą czerpać nikotyny z tradycyjnych papierosów lub […]