Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru kasku bokserskiego?

Boks to niezwykle zabawny i ekscytujący sport, ale ma też swoje zagrożenia. Najczęstszym urazem w boksie jest wstrząs mózgu. Można jednak temu zapobiec nosząc odpowiedni sprzęt. Istnieje kilka różnych rodzajów kasków bokserskich na rynku, więc może być trudno dowiedzieć się, który z nich będzie działał najlepiej dla Ciebie. Bogaty wybór kasków bokserskich znajduje się m.in. pod niniejszym adresem internetowym https://brosport.pl/KASKI-c26.

Oto kilka rzeczy, których powinieneś szukać w kasku bokserskim:

Komfort 

Najlepsze kaski bokserskie będą lekkie, wygodne i łatwe w regulacji. Jeśli twój kask nie pasuje dobrze lub nie czuje się komfortowo, to prawdopodobnie nie jest wart twojego czasu lub pieniędzy. Kask powinien być dobrze dopasowany, ale nie może być zbyt ciasny ani niewygodny. Powinien również posiadać wyściółkę w odpowiednich miejscach, takich jak okolice uszu, aby zapewnić wystarczającą ochronę głowy.

Bezpieczeństwo

Jak wspomniano powyżej, chcesz się upewnić, że twój kask chroni przed wstrząsami. Zewnętrzna część kasku powinna być wykonana z twardego plastiku lub poliwęglanu, tak aby mogła absorbować uderzenia i inne ciosy bez powodowania uszkodzeń głowy lub mózgu. Wnętrze kasku powinno mieć wyściółkę, która pochłania wstrząsy, jak również chroni przed rozcięciami spowodowanymi uderzeniami rękawic przeciwnika podczas sesji sparingowych lub zawodów.

Ochrona

Twoje nakrycie głowy powinno również chronić przed rozcięciami od ciosów lub kopnięć z nóg innego boksera podczas sesji sparingowych lub zawodów. Szukaj wyściółki wokół twarzy, która rozciąga się w dół do uszu i tyłu głowy, a także wyściełanie wokół brody. Niektóre modele mają dodatkową wyściółkę wokół uszu, aby chronić przed wstrząsami. Jest to szczególnie ważne, jeśli bierzesz udział w zawodach, które dopuszczają nakrycia głowy z kaskami otwartymi lub bez kasku w ogóle.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =