Dlaczego lustra drogowe są niezbędne dla każdego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lustro drogowe to wypukłe lusterko montowane na boku pojazdu. Służy ono do zwiększenia pola widzenia kierowcy, zwłaszcza podczas cofania. Lustra drogowe są zazwyczaj standardowym wyposażeniem samochodów. Są one również dostępne dla ciężarówek i autobusów jako opcja lub element rynku wtórnego. Lustra drogowe są w użyciu od co najmniej wczesnych lat 1900, chociaż były nieco rzadkie do lat 50. i 60. XX wieku, kiedy stały się bardziej powszechne. Główną zaletą lusterek drogowych nad lusterkami skrzydłowymi jest to, że unikają one przeszkód ze strony innych pojazdów zaparkowanych obok. Lusterka skrzydłowe są również bardziej podatne na uszkodzenia ze względu na ich położenie blisko ziemi; jednak mogą być również używane jako dodatkowa para oczu podczas jazdy w korkach, np. podczas zmiany pasa ruchu lub unikania pieszych.

Główne typy lusterek drogowych to:

  • Stałopozycyjne – Wypukła szklana soczewka zamontowana na metalowej ramie, która może być regulowana w pionie, poziomie i obrotowo, ale nie składa się, gdy nie jest używana. Tego typu lusterka zostały wycofane na rzecz lusterek składanych, ponieważ nie zapewniają wystarczająco szerokiego widoku za pojazdem ze względów bezpieczeństwa, chyba że są składane, co może utrudniać widoczność do tyłu przez przód pojazdu.
  • Składane – Wypukła szklana soczewka zamontowana na metalowej ramie, która może być regulowana w pionie, poziomie i obrotowo, ale składa się, gdy nie jest używana. Ten typ lusterka jest obecnie powszechnie stosowany, ponieważ zapewnia szerszy widok za pojazdem niż typ o stałej pozycji, a jednocześnie pozwala kierowcy widzieć przez przednią szybę bez przeszkód.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Suknia koktajlowa – idealne rozwiązanie na każde formalne spotkanie
Suknia koktajlowa – idealne rozwiązanie na każde formalne spotkanie
Kobieta powinna mieć w swojej szafie stroje na różne okazje – do pracy, na spotkanie czy na przyjęcie. Modelem bez […]
Czego nie powinny nosić osoby puszyste ?
Czego nie powinny nosić osoby puszyste ?
Dobór odpowiedniego ubrania jest niezwykle trudnym zajęciem. Szczególnie jeśli chodzi o osoby puszyste. Tutaj obowiązuje kilka „zasad”, ale ważne jest […]
Drewniane motywy w nowoczesnym wnętrzu? Jak wkomponować elementy rustykalne, by nie gryzły się z wystrojem?
Drewniane motywy w nowoczesnym wnętrzu? Jak wkomponować elementy rustykalne, by nie gryzły się z wystrojem?
Styl rustykalny to prosty przepis na stworzenie przytulnej, domowej przestrzeni. Stanowi optymalne rozwiązanie dla osób ceniących bliski kontakt z naturą. […]