3 rzeczy o których musisz wiedzieć wypożyczając samochód

Wypożyczenie auta, zwłaszcza w bardziej turystycznych czy biznesowych miastach nie należy do skomplikowanych i długotrwałych procesów. W tej usłudze niezwykle istotny jest sam czas jej realizacji oraz łatwość pozytywnego zakończenia transakcji, dlatego też firmy starają się o jak najbardziej wydajne przejście klienta przez całą usługę. Mimo tego, istnieje parę rzeczy o których powinniśmy pamiętać decydując się na wypożyczenie pojazdu.

Krokiem pierwszym jest zapoznanie się z ogólną polityką firmy oraz potencjalnymi karami, które może nanieść na klienta za nieprzestrzeganie jej zasad. Najczęściej chodzi tutaj o strategię paliwową, co pokrótce oznacza, iż zawsze samochód oddawać powinniśmy z takim poziomem baku, z jakim go zastaliśmy. Następnie, nie warto także zapominać o potrzebnych dokumentach do wypożyczenia auta – wydaje się to oczywiste, jednak wielu klientów często o tym aspekcie zapomina przez co niezdolni są do legalnego wypożyczenia. Większość wypożyczalni aut wymaga od nas dwóch dokumentów – może to być prawo jazdy plus dowód tożsamości, przyjęty będzie także i paszport. Jest to forma zabezpieczenia dla firmy i sprawdzenie czy faktycznie posiadamy uprawnienia do jazdy samochodem.
Kolejną istotnym punktem są dodatkowe opłaty – jak już było wspomniane może to być dopłata za nieuzupełnienie baku. Dodatkowo, firma jest w stanie naliczyć nam karę za niewywiązanie się z podpisanego regulaminu. Do innych dodatkowych opłat zaliczać się mogą koszty związane z ulepszonym wyposażeniem czy modelem pojazdu oraz oczywiście potencjalne obciążenia, jakie poniesiemy za uszkodzenie auta. Przy wyborze określonej wypożyczalni samochodów powinniśmy zwrócić uwagę na dostępne w niej płatności – to jest nie wszystkie placówki proponują karty płatnicze-gotówkę, a jedyne skupiają się na jednej możliwości. Warto tutaj uważać, aby na koniec nie stworzyć sobie problemów wynikających z zapłatą za usługę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =