W jaki sposób dbać o obuwie skórzane?

Praktycznie każda osoba posiada w swojej szafie buty skórzane. Są one nieocenione w przypadku garniturów czy innych strojów wyjściowych. Skórę często używa się przy produkcji obuwia zimowego czy górskiego. Jak należy o nią poprawnie dbać?

Pasty i lakiery 

Buty skórzane wymagają używania specjalnych środków, dzięki czemu zakrywa się uszkodzenia i poprawia ich kolor. Warto korzystać z past, zwłaszcza w przypadku matowej skóry. Najlepiej nakładać ją za pomocą specjalistycznej szczoteczki, choć w ostateczności przyda się jej zużyta wersja do zębów. W przypadku skór ekologicznych czy licowych zaleca się stosować lakiery, które można znaleźć na https://multirenowacja.pl/angelus-acrylic-finisher-4oz-lakier-wykonczeniowy-do-skor.html. Pomagają one nadać butom dodatkowego połysku. 

Regularne czyszczenie butów 

Buty skórzane powinno się regularnie czyścić, zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. W tym pierwszym przypadku przydaje się środek dezynfekcyjny, który pozbywa się bakterii oraz pozwala uniknąć tworzenia się zarodników. Starym sposobem w przypadku przemoczeń wnętrza jest wkładanie do środka gazety, która pochłonie wilgoć. Trzeba pamiętać o tym, że skóra nie lubi niskich temperatur, dlatego w trakcie zimy trzeba przechowywać buty w miarę ciepłym miejscu. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =