Jakie trunki zamówić na wesele?

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Jego organizacja wymaga zawsze podjęcia wielu rozmaitych decyzji, a niezwykle ważną jest w szczególności wybór odpowiedniego alkoholu, który wprawi zaproszonych gości w iście imprezowy nastrój (niezbędny podczas tańca oraz licznych zabaw). Podstawowym trunkiem królującym na weselnych stołach jest oczywiście biała, czysta wódka. Musi być ona podawana w kieliszkach bez nóżki o pojemności od 25 do maksymalnie 60 ml. 

Open bar to optymalne rozwiązanie

Zdecydowanie najlepsza wódka na wesela to ta ze średniej półki cenowej (25-40 zł) – wystarczająco dobra gatunkowo i pochodząca z pewnego źródła, takiego jak choćby duża hurtownia stacjonarna. Oszczędzanie na tym trunku nie jest dobrym pomysłem, bo może się negatywnie odbić na zdrowiu gości. Oprócz tego na omawianym przyjęciu doskonale sprawdzi się czerwone, białe i różowe wino (wytrawne bądź półwytrawne). Zawiera ono zazwyczaj zaledwie do 12% alkoholu, w związku z czym świetnie nadaje się do powolnego sączenia w trakcie spożywania kolejnych potraw.

Z kolei w momencie witania osób zaproszonych na imprezę zaleca się podanie musującego szampana w wysokim kieliszku. Pozostałe w pełni akceptowalne trunki to m.in. domowej roboty likiery i nalewki, złociste piwo, szkocka whisky, egzotyczny rum czy kokosowe malibu (ewentualnie mieszane drinki). Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest z pewnością zorganizowanie open baru, w którym goście mogą bez problemu zamówić wybrany przez siebie alkohol. Generuje to całkiem sporą oszczędność, ponieważ płacimy wyłącznie za wypity napój.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − dwanaście =