Jak wybrać odpowiedni tusz do rzęs?

Przy wykonywaniu makijażu twarzy nie można zapomnieć o odpowiednim podkreśleniu rzęs za pomocą tuszu. Na rynku jest dostępnych mnóstwo produktów tego typu, zróżnicowanych zarówno pod względem koloru, jak i właściwości. Wybór konkretnego zależy w dużej mierze od rodzaju makijażu oraz struktury włosków. Godne polecenia są w szczególności rozmaite tusze marki Pierre Rene, charakteryzujące się wysoką odpornością na rozmazywanie. Kupimy je m.in. na http://ekobieca.pl/firm-pol-1380658397-Pierre-Rene.html.

Produkty o różnym przeznaczeniu 

Wybierając tusz, w pierwszej kolejności należy koniecznie przyjrzeć się własnym rzęsom pod kątem ich struktury. Jeśli są krótkie i stosunkowo gęste, wówczas doskonale sprawdzi się produkt ze szczoteczką z asymetrycznego włosia – najlepiej silikonowego i niezbyt długiego. Z kolei w przypadku posiadania rzęs rzadkich i bardzo delikatnych warto postawić na tusz z miękkiego i grubego włosia. Drugim niezwykle istotnym parametrem jest rodzaj makijażu. Efekt pogrubienia uzyskamy dzięki maskarze z puszystego włosia, natomiast efekt wydłużenia i wyraźnego rozdzielenia włosków – dzięki drobnej szczoteczce w formie klepsydry.

Ogromne znaczenie ma ponadto konsystencja tuszu. Najczęściej wykorzystywany jest produkt w płynie, umieszczony w gustownej buteleczce i dostępny w szerokiej palecie kolorystycznej. Doskonale nadaje się on do podkreślania grubych włosków, choć jest dosyć delikatny. Pozostałe rodzaje to tusz w kamieniu i w kremie. Oba charakteryzują się wysoką trwałością i sprawdzą się zarówno przy koloryzacji, jak i stylizacji. Oczywiście istnieją też produkty specjalistyczne, np. hipoalergiczne. Dodajmy, że wiele kobiet używa wyrobów marki loreal, ponieważ wyjątkowo długo utrzymują się na rzęsach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + pięć =