Jak wybrać odpowiedni tusz do rzęs?

Przy wykonywaniu makijażu twarzy nie można zapomnieć o odpowiednim podkreśleniu rzęs za pomocą tuszu. Na rynku jest dostępnych mnóstwo produktów tego typu, zróżnicowanych zarówno pod względem koloru, jak i właściwości. Wybór konkretnego zależy w dużej mierze od rodzaju makijażu oraz struktury włosków. Godne polecenia są w szczególności rozmaite tusze marki Pierre Rene, charakteryzujące się wysoką odpornością na rozmazywanie. Kupimy je m.in. na http://ekobieca.pl/firm-pol-1380658397-Pierre-Rene.html.

Produkty o różnym przeznaczeniu 

Wybierając tusz, w pierwszej kolejności należy koniecznie przyjrzeć się własnym rzęsom pod kątem ich struktury. Jeśli są krótkie i stosunkowo gęste, wówczas doskonale sprawdzi się produkt ze szczoteczką z asymetrycznego włosia – najlepiej silikonowego i niezbyt długiego. Z kolei w przypadku posiadania rzęs rzadkich i bardzo delikatnych warto postawić na tusz z miękkiego i grubego włosia. Drugim niezwykle istotnym parametrem jest rodzaj makijażu. Efekt pogrubienia uzyskamy dzięki maskarze z puszystego włosia, natomiast efekt wydłużenia i wyraźnego rozdzielenia włosków – dzięki drobnej szczoteczce w formie klepsydry.

Ogromne znaczenie ma ponadto konsystencja tuszu. Najczęściej wykorzystywany jest produkt w płynie, umieszczony w gustownej buteleczce i dostępny w szerokiej palecie kolorystycznej. Doskonale nadaje się on do podkreślania grubych włosków, choć jest dosyć delikatny. Pozostałe rodzaje to tusz w kamieniu i w kremie. Oba charakteryzują się wysoką trwałością i sprawdzą się zarówno przy koloryzacji, jak i stylizacji. Oczywiście istnieją też produkty specjalistyczne, np. hipoalergiczne. Dodajmy, że wiele kobiet używa wyrobów marki loreal, ponieważ wyjątkowo długo utrzymują się na rzęsach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =