Rodzaje folii i ich zastosowanie w przemyśle, jak i rolnictwie

Folia to cienki, płaski i elastyczny materiał, który służy do pakowania żywności i innych towarów. Wykonuje się ją z polietylenu, polipropylenu lub polichlorku winylu (PVC).

Istnieją różne rodzaje folii wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Należą do nich:

Folia rolnicza

Ten rodzaj folii jest zwykle wykonany z polietylenu lub polipropylenu i ma wysoki stopień przejrzystości, dzięki czemu rośliny mogą nadal otrzymywać światło, podczas gdy są chronione przed szkodliwymi elementami. Najczęstszym zastosowaniem tego rodzaju folii jest ochrona młodych roślin przed uszkodzeniem przez mróz w miesiącach zimowych, kiedy temperatury spadają poniżej zera. Chroni ona również przed ptakami, które mogą chcieć je zjeść oraz przed innymi zwierzętami, które mogłyby chcieć wykopać korzenie lub podeptać je nogami. Niektórzy rolnicy używają jej nawet do zwalczania owadów, nakładając ją na swoje rośliny, aby robaki nie mogły się do nich dostać.

Folia podkładowa

Ten rodzaj folii stosowany jest głównie jako nakładka, która zapewnia zachowanie jakości produktu podczas transportu. Folia podkładowa może być również używana do przykrywania kartonów lub pudełek.

Siatka do pras

Siatka do pras jest używana głównie do wykonania drobniejszej siatki, aby można było ją zastosować w prasach. Dzięki temu podczas prasowania nie dochodzi do przedostawania się obcych cząstek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 18 =