Jak zbudowana jest drukarka 3D?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarki 3D działają poprzez tworzenie obiektu warstwa po warstwie. Istnieje wiele różnych technologii, które można wykorzystać do osiągnięcia tego celu, ale wszystkie wykorzystują ten sam podstawowy proces.

Drukarka 3D to maszyna służąca do tworzenia trójwymiarowego obiektu bryłowego o praktycznie dowolnym kształcie z modelu cyfrowego. Osiąga się to poprzez nakładanie kolejnych warstw materiału, aż do utworzenia całego obiektu. Najwcześniejsze drukarki 3D zostały opracowane w latach 80-tych XX wieku z wykorzystaniem technologii spiekania laserowego, w której sproszkowane materiały są stapiane za pomocą laserów o dużej mocy.

Drukarka 3D – budowa

Większość drukarek 3D składa się z następujących elementów:

  • Łoże drukujące służące do utrzymywania i przemieszczania drukowanego materiału podczas procesu drukowania. Może być podgrzewane, aby poprawić przyczepność między warstwami i zmniejszyć wypaczenia.
  • System dostarczania materiału wsadowego do podawania surowca do drukarki. Może on obejmować zautomatyzowaną dyszę do osadzania cieczy i gazów lub lej do dozowania materiałów stałych, takich jak proszki metali.
  • Głowica drukująca zawierająca jeden lub więcej dysz, z których każdy dozuje jakiś rodzaj materiału podczas drukowania. Na przykład, może być jeden ekstruder, który dozuje termoplastyczny filament i inny, który dozuje cząstki metalu do tworzenia przewodników w płytkach obwodów drukowanych (PCB).
  • Jeśli chodzi o filamenty do drukarek 3d – sklep aemca oferuje ich różne rodzaje. To, jaki wybierzesz ma kluczową rolę, ponieważ będzie miało wpływ na to, jaki efekt osiągniesz w druku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy do sejfu można się łatwo włamać?
Czy do sejfu można się łatwo włamać?
Sejf jest miejscem, w którym w bezpieczny sposób można przechowywać wiele cennych przedmiotów, takich jak dokumenty, biżuteria czy sporą ilość […]
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mieszkania?
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mieszkania?
Wybór mieszkania jest decyzją, która rzutuje na wiele lat, dlatego przy jego wyborze konieczne jest dokładne rozważenie kryteriów określających jego […]
Jak pomysłowo zaaranżować przestrzeń swojej łazienki?
Jak pomysłowo zaaranżować przestrzeń swojej łazienki?
Urządzanie łazienki jest nie lada wyzwaniem. Jest to bowiem pomieszczenie, które urządza się na lata, dlatego jej projekt musi być […]