Jak zbudowana jest drukarka 3D?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarki 3D działają poprzez tworzenie obiektu warstwa po warstwie. Istnieje wiele różnych technologii, które można wykorzystać do osiągnięcia tego celu, ale wszystkie wykorzystują ten sam podstawowy proces.

Drukarka 3D to maszyna służąca do tworzenia trójwymiarowego obiektu bryłowego o praktycznie dowolnym kształcie z modelu cyfrowego. Osiąga się to poprzez nakładanie kolejnych warstw materiału, aż do utworzenia całego obiektu. Najwcześniejsze drukarki 3D zostały opracowane w latach 80-tych XX wieku z wykorzystaniem technologii spiekania laserowego, w której sproszkowane materiały są stapiane za pomocą laserów o dużej mocy.

Drukarka 3D – budowa

Większość drukarek 3D składa się z następujących elementów:

  • Łoże drukujące służące do utrzymywania i przemieszczania drukowanego materiału podczas procesu drukowania. Może być podgrzewane, aby poprawić przyczepność między warstwami i zmniejszyć wypaczenia.
  • System dostarczania materiału wsadowego do podawania surowca do drukarki. Może on obejmować zautomatyzowaną dyszę do osadzania cieczy i gazów lub lej do dozowania materiałów stałych, takich jak proszki metali.
  • Głowica drukująca zawierająca jeden lub więcej dysz, z których każdy dozuje jakiś rodzaj materiału podczas drukowania. Na przykład, może być jeden ekstruder, który dozuje termoplastyczny filament i inny, który dozuje cząstki metalu do tworzenia przewodników w płytkach obwodów drukowanych (PCB).
  • Jeśli chodzi o filamenty do drukarek 3d – sklep aemca oferuje ich różne rodzaje. To, jaki wybierzesz ma kluczową rolę, ponieważ będzie miało wpływ na to, jaki efekt osiągniesz w druku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego służy zlew gospodarczy i jakie są jego zalety?
Do czego służy zlew gospodarczy i jakie są jego zalety?
Zlew gospodarczy to niewielki zlew, który został zaprojektowany z myślą o pralni, łazience lub kuchni. Zazwyczaj umieszcza się go pod […]
Kosmetyki naturalne a chemiczne: najważniejsze różnice
Kosmetyki naturalne a chemiczne: najważniejsze różnice
Nasze naturalne produkty do pielęgnacji twarzy są wytwarzane z najlepszych składników, a ich formuła jest dostosowana do Twoich unikalnych potrzeb. […]
Sposoby na ochłodzenie się w upalne dni
Sposoby na ochłodzenie się w upalne dni
Jeśli kiedykolwiek wyszedłeś na zewnątrz w gorący dzień i czułeś, że twoja twarz jest spalona, zrozumiesz, dlaczego ważne jest, aby […]