Mokry brykiet kominkowy – jak to naprawić?

Brykiety kominkowe są przeznaczone do stosowania w kominkach, ale czasami sprawy nie idą zgodnie z planem. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz zrobić bałagan z brykietem kominkowym.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka stosunkowo łatwych sposobów, aby posprzątać po sobie, jeśli masz mokry brykiet kominkowy. W tym artykule dowiesz się, jak sobie poradzić z tym problemem.

Dlaczego brykiet jest mokry?

Istnieją dwa główne powody, dla których brykiety kominkowe mogą stać się mokre:

Przepełnienie popielnika. Jeśli przepełnisz popielnik i pozostawią otwarte palenisko na zbyt długo, może to spowodować, że woda będzie kapać na żar i popiół pod nim. Następnym razem, gdy będziesz chciał go użyć, będzie on mokry i niezdatny do użytku.

Pozostawianie popiołu w palenisku, gdy nie jest ono używane. Jeśli od czasu do czasu nie wyczyścisz wszystkich popiołów i pozostawisz je w kominku do czasu, gdy będziesz chciał z niego skorzystać, to w końcu zaczną one wilgotnieć od kondensacji w kominie (gdy na zewnątrz pada deszcz) lub od wody ściekającej przez szczeliny. Jeśli zawilgocone brykiety są jeszcze gorące, można je uratować pozwalając im naturalnie ostygnąć, a następnie umieszczając je w suchym miejscu. Jeśli są chłodne – lub jeśli nie chcesz czekać aż wyschną – możesz spróbować kilku rzeczy. Umieść dodatkowe suche drewno na wierzchu mokrych brykietów i zapal je zapałką. Chodzi o to, że ten nowy ogień spali nadmiar wilgoci ze starego, rozgrzewając go bardziej niż zwykle. Gdy to nastąpi, możesz usunąć stare drewno i użyć nowego, aby utrzymać ogień w dobrym stanie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 3 =