Jakie są rodzaje gzymsów elewacyjnych?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gzymsy są elementem dekoracyjnym, który może być stosowany na szczycie ścian. Mogą być wykonane z drewna, kamienia lub innych materiałów i pomagają stworzyć piękny i niepowtarzalny wygląd budynków. Istnieje wiele różnych rodzajów gzymsów. Oto kilka z bardziej popularnych stylów:

Gzymsy narożne

Gzyms, który jest stosowany na rogu budynku. Ten rodzaj gzymsu może być dekoracyjny lub zwykły, w zależności od tego, jak jest zaprojektowany.

Gzyms modułowy 

Gzyms modułowy składa się z kilku elementów, które pasują do siebie, tworząc kompletne sekcje dla domu lub firmy. Są one często używane w obiektach komercyjnych, ponieważ są łatwe w instalacji i utrzymaniu.

Gzyms skrzynkowy 

Gzyms skrzynkowy posiada płaską górę i boki, które spotykają się pod kątem 90 stopni. Ten typ konstrukcji jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi do instalacji.

Gzyms siodłowy 

Gzymsy siodłowe mają zakrzywioną górę z prostymi bokami, które spotykają się pod kątem do wewnątrz na dolnej krawędzi. Zakrzywienia tworzą ogólny trójkątny kształt, gdy patrzy się na nie z góry i można je zobaczyć na wielu starych budynkach w całej Europie i Azji.

Gzymsy elewacyjne cena nie jest wysoka, a finalny efekt jest rewelacyjny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie skutki powoduje wilgoć dla konstrukcji budynku?
Jakie skutki powoduje wilgoć dla konstrukcji budynku?
Wilgoć jest jedną z najczęstszych przyczyn uszkodzeń strukturalnych budynku. Fakt, że wilgoć może spowodować rozległe szkody w domu lub firmie […]
Współczesne dekoracje dużych ogrodów
Współczesne dekoracje dużych ogrodów
Aranżacja sporej wielkości ogrodu to duże wyzwanie. Należy bowiem dobrać nie tylko odpowiednie rośliny czy elementy wyposażenia w postaci mebli […]
Stoły drewniane, czy metalowe?
Stoły drewniane, czy metalowe?
Urządzając część jadalną naszego mieszkania, często stajemy przed trudnym wyborem dotyczącym tego, jaki stół powinien się tam znaleźć. Najlepiej, gdyby […]