Ogród – w jaki sposób o niego zadbać?

Zdrowy ogród wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Kwiaty, trawa i krzewy potrzebują odpowiedniej ilości składników odżywczych oraz wody. Zadbana działka wymaga wiele czasu. Od czego zacząć? Jak dbać o rośliny? W jaki sposób nawozić glebę?

Piękny ogród

Zaprojektowanie ogrodu to bardzo trudne zadanie. Ustalenie ilości i wielkości ścieżek, wybranie nawierzchni itd. Tereny trawiaste wymagają częstego koszenia i podlewania, natomiast na kamiennej przestrzeni należy regularnie usuwać chwasty. Styl ogrodu powinien wpasować się w architekturę domu i okolicy. Zanim ogród zostanie upiększony kwiatami należy zabezpieczyć przestrzeń przed zwierzętami i zanieczyszczeniami z ulicy. Do tego mogą nam posłużyć ogrodzenia drewniane, z siatki lub wiklinowe. Bardzo dobrze sprawdzą się w tym celu maty wiklinowe impregnowane dostępne na: https://www.wiklinowy-ogrod.pl/maty-wiklinowe-impregnowane-c-63.html. W okresie jesiennym należy przycinać długie i suche gałęzie. Wiosną krzewy wypuszczą młode pędy. Kiedy tylko pojawią się chwasty w ogrodzie, należy je szybko usunąć. Zaburzają estetykę, zabierają wodę pozostałym roślinom oraz są źródłem wielu chorób.

Odpowiednie warunki

Zanim w ogrodzie pojawią się pierwsze drzewa, krzewy i kwiaty należy zadbać o kondycję gleby. Dzięki odpowiedniemu podłożu rośliny będą piękne i zdrowe. Wiosną należy odżywić glebę nawozami, są one dostępne w każdym sklepie ogrodniczym. Natomiast jesienią warto użyźnić glebę naturalnym nawozem, bardzo dobrze sprawdzi się kompost. Właściwa pielęgnacja i odpowiednie składniki odżywcze wspomagają wzrost roślin. Odpowiednie pH gleby jest bardzo ważne, gdy odczyn jest za niski można dodać kredy, za wysoki należy dodać torfu. Regularne nawadnianie jest bardzo istotne. Kwiaty i inne rośliny potrzebują dużą ilość wody. Ogród należy podlewać wczesnym rankiem lub wieczorem. Jest to bardzo istotne, aby ograniczyć parowanie w upalne dni.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =