Botoks – zalety jego stosowania w likwidacji zmarszczek

Pojawianie się zmarszczek mimicznych to naturalny proces, który postępuje z wiekiem. Mięśnie twarzy nieustannie się kurczą podczas uśmiechania czy unoszenia brwi. Z czasem skóra wiotczeje, zmniejsza się produkcja kolagenu i na powierzchni cery pojawiają się charakterystyczne niedoskonałości. Zmarszczek można się jednak pozbyć, stosując toksynę botulinową.

Jak wyglądać młodo mimo upływu czasu?

Popularny botoks to skuteczne i bezpieczne remedium na fizyczne efekty starzenia się twarzy. Iniekcja tego preparatu jest polecana w przypadku zmarszczek na czole, między brwiami, w okolicach oczu, ust, a nawet na szyi. Toksyna blokuje impulsy nerwowe do tkanek twarzy. Mięśnie nie kurczą się, stają się rozluźnione. Przekłada się to również na mniejsze napięcie skóry i spłycenie wszelkich zmarszczek. Taka kuracja jest dostępna choćby na stronie http://www.auriestetyka.pl/medycyna-estetyczna/bot/. Efekty zabiegu pojawiają się w dość krótkim czasie – do maksymalnie dwóch tygodni. Botoks jest trwały i utrzymuje się do pół roku.

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej można wykonać w kilka lub kilkanaście minut. Nie stosuje się znieczulenia, gdyż jest on prawie bezbolesny. Dzięki takiej kuracji można cieszyć się młodym wyglądem przez długie lata i całkowicie pozbyć się zmarszczek mimicznych. Twarz nabiera łagodnego charakteru, a oczy stają się piękne i wyraziste. Zabieg skutecznie niweluje niedoskonałości, a dodatkowo mimika twarzy nie zostaje w żaden sposób naruszona. To dlatego botoks jest tak chętnie wybierany, jeśli chodzi o walkę ze zmarszczkami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + cztery =