Jak prać pościel?

Sypialnia to miejsce naszego codziennego odpoczynku. Warto więc dopilnować, aby było ono komfortowe oraz czyste. W tym celu powinniśmy zadbać o pościel, ale też o prześcieradła, poduszki, czy materac i utrzymywać je w jak najlepszym stanie czystości. Jak zatem prać pościel? Zalecana temperatura wynosi około 40 stopni, jednak poszczególne temperatury i parametry mogą się różnić w zależności od rodzaju pościeli.

Pościel bawełniana

Największą popularnością cieszą się pościele bawełniane. Nic dziwnego, skoro bawełna posiada wiele pożądanych właściwości: pozwala skórze oddychać, doskonale odprowadza wilgoć, jest miła w dotyku i łatwo się ją pierze. Na https://nyks.pl/posciel/bawelniane/160×200 można znaleźć ją w różnych rozmiarach. Alternatywną dla niej jest kora, flanela, czy satyna.

Jak dbać o pościel z kory?

Pościel z kory wykonana jest z bawełnianej tkaniny o falowanej strukturze, dzięki czemu nie wymaga prasowania, co z pewnością jest jej dużym atutem. Pościel z kory nie powinna być poddawana wirowaniu ani prasowaniu. W ten sposób wydłużymy trwałość pościeli. Zazwyczaj pierze się ją w 60 stopniach, ale producent może mieć inne zalecenia, dlatego warto sprawdzić przed praniem metkę.

Dla zachowania trwałości koloru można wywlec pościel na lewą stronę oraz dodatkowo zasunąć zamki, czy zapiąć guziki. Mamy wtedy pewność, że tkaniny zostaną dobrze wypłukane i się nie poplączą ze sobą. Pościel najlepiej jest prać osobno oraz z podobnymi kolorami. Unikniemy wtedy przefarbowania oraz nagromadzenia się pyłu z ręczników.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × pięć =