Weganie i wegetarianie – różnice oraz podobieństwa

Ludzie dzielą się na takich, którzy z chęcią jedzą mięso oraz tych, którzy unikają produktów pochodzenia zwierzęcego. Ci ostatni to weganie. Weganizm jest coraz bardziej popularną w ostatnich czasach, jeszcze bardziej radykalną formą wegetarianizmu.

Wegetarianie co prawda nie zjedzą żadnego mięsa, lecz niektóre odmiany wegetarianizmu dopuszczają spożywanie ryb. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i przekonań danej osoby.

Niedobór białka w diecie jest eliminowany zarówno przez wegan, jak i wegetarian poprzez spożywanie roślin, głównie strączkowych, które zawierają białko. Przyjmują oni także witaminy dla wegetarian pomagające uzupełnić niedobory cennych składników.

Weganie za to nie spożywają wcale produktów pochodzenia zwierzęcego, dlatego osoba będąca na takiej diecie zawsze odmówi czegokolwiek, co zawiera ryby, ale także jajka, mleko i inny nabiał, na przykład ser. Weganin nie tknie też produktu zawierającego żelatynę, dlatego możemy być pewni, że nie zje placka z galaretką.

Ochrona zwierząt i środowiska naturalnego

Głównym przekonaniem łączącym zarówno wegan, jak i wegetarian jest ochrona zwierząt i środowiska naturalnego. Z tego powodu stosują oni kosmetyki naturalne dla wegan. Weganie również stanowczo protestują przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do celów rozgrywkowych. Są przeciwko hodowaniu ich na futra, czy wykorzystywaniu w cyrkach, co na szczęście zdarza się już coraz rzadziej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − sześć =