Dlaczego warto inwestować w starodruki?

Świat sztuki jest bardzo rozległy. Istnieją tysiące artystów i miliony dzieł, dlatego trudno jest określić, co jest warte kupienia, a co nie. Najlepszym sposobem na odróżnienie jednych od drugich jest przeprowadzenie badań na temat artysty, jego kariery i dzieł.

Czym są starodruki?

Starodruk to zabytkowe dzieło sztuki, które zostało wydrukowane na papierze. Mogło powstać w XIX wieku lub nawet wcześniej, ale według dzisiejszych standardów nadal jest uważane za stare.

Co sprawia, że starodruki są tak cenne?

– mogą to być dzieła sztuki znanych artystów, takich jak Picasso czy Van Gogh.

– mają wartość historyczną, ponieważ powstały w pewnych okresach historycznych (np. w czasie II wojny światowej)

– są częścią naszej kultury i dziedzictwa

Czym się charakteryzują i jak je znaleźć?

Druki te mogą mieć różne kształty i rozmiary, od małych po duże. Mogą być również wykonane z różnych materiałów, w tym z drewna i metalu.

Przyglądając się starszym egzemplarzom, trzeba wiedzieć, że nie zawsze łatwo je znaleźć. Często są one przechowywane w magazynach lub w prywatnych domach, ponieważ kolekcjonerzy przechowują je przez lata, zanim sprzedadzą je na aukcji w domu aukcyjnym lub galerii. Są też specjalne punkty na rynku, które dają możliwość zakupu takich dzieł, jak np. https://rokaj.pl/starodruki/. Niektóre z tych starodruków mogą być bardzo cenne w porównaniu z odbitkami bardziej współczesnymi, ponieważ zostały stworzone przez znanych artystów za ich życia. Te rzadkie grafiki są często sprzedawane po wysokich cenach, ponieważ kolekcjonerzy chcą je mieć w swoich zbiorach i zapłacą wszystko, aby je zdobyć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 1 =