Jak dobrać podarunek do okazji?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobranie danego prezentu do okazji wcale nie jest tak łatwym zadaniem jakby mogło się wydawać. Wymaga to przede wszystkim dobrej znajomości danej osoby jak i wyczucia i taktu.

Podstawowe reguły dobrania prezentu do okazji

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wiek osoby, którą chcemy obdarować. Prezent dla 20-latka niekiedy nie będzie odpowiedni dla osoby w wieku 60 lat. Rodzaj prezentu powinien być także dopasowany do płci. Na przykład w przypadku alkoholi, dla kobiet najlepiej wybierać wina, natomiast dla mężczyzn – trunki wysokoprocentowe. Ta sama reguła dotyczy porcelany oraz szkła, dla kobiet najlepszym prezentem będzie zastawa do kawy bądź kieliszki do szampana, dla mężczyzn natomiast – karafka.

Jeżeli chodzi o prezenty dla babci i dziadka, powinny to być prezenty z sercem, które przede wszystkim spodobają się im. Dla babci dobrym rozwiązaniem będzie książka, kwiatek bądź nowy gadżet do kuchni, dla dziadka natomiast – coś rozwijającego jego zainteresowania – na przykład nowa wędka.

Specyficznymi okazjami są chrzest i komunia. Na te okazje coraz częściej goście kupują drogie prezenty, które nie stanowią pamiątek. Prezenty na komunię powinny być w jakimś stopniu związane z daną okazją i za kilka lat wzbudzać emocje i wspomnienia. Bardzo dobrym rozwiązaniem są albumy pamiątkowe, Biblie, książki z dedykacją. Nie są to prezenty dla rodziców jak na przykład pieniądze – tylko dla dzieci. Sprawdź: pamiątki komunijne.

Prezenty na rocznicę ślubu powinny być dopasowane dla obu osób, o ile zdecydujemy się na łączony prezent – warto wcześniej się zorientować o czym marzy para, powinno jednak spełniać to funkcję prezentu dla obu osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Herbata – wyjątkowe źródło zdrowia
Herbata – wyjątkowe źródło zdrowia
Herbata służy zdrowiu, oczywiście o ile nie przesadzi się z jej ilością. Wykorzystywana regularnie, choć z umiarem, jako element zbilansowanej […]
Wyprawa do lasu z psem – co warto wiedzieć?
Wyprawa do lasu z psem – co warto wiedzieć?
Zarówno wakacje, jak i jesienne grzybobrania sprzyjają wspólnym wyprawą z psem do lasu. Planując wycieczkę, warto wiedzieć o kilku rzeczach […]
Jakie zapachy do domu wybrać?
Jakie zapachy do domu wybrać?
Jeśli szukasz sposobu na stworzenie przyjaznego otoczenia, jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest wybór zapachu, który będzie współbrzmiał […]