Jak dobrać podarunek do okazji?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobranie danego prezentu do okazji wcale nie jest tak łatwym zadaniem jakby mogło się wydawać. Wymaga to przede wszystkim dobrej znajomości danej osoby jak i wyczucia i taktu.

Podstawowe reguły dobrania prezentu do okazji

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wiek osoby, którą chcemy obdarować. Prezent dla 20-latka niekiedy nie będzie odpowiedni dla osoby w wieku 60 lat. Rodzaj prezentu powinien być także dopasowany do płci. Na przykład w przypadku alkoholi, dla kobiet najlepiej wybierać wina, natomiast dla mężczyzn – trunki wysokoprocentowe. Ta sama reguła dotyczy porcelany oraz szkła, dla kobiet najlepszym prezentem będzie zastawa do kawy bądź kieliszki do szampana, dla mężczyzn natomiast – karafka.

Jeżeli chodzi o prezenty dla babci i dziadka, powinny to być prezenty z sercem, które przede wszystkim spodobają się im. Dla babci dobrym rozwiązaniem będzie książka, kwiatek bądź nowy gadżet do kuchni, dla dziadka natomiast – coś rozwijającego jego zainteresowania – na przykład nowa wędka.

Specyficznymi okazjami są chrzest i komunia. Na te okazje coraz częściej goście kupują drogie prezenty, które nie stanowią pamiątek. Prezenty na komunię powinny być w jakimś stopniu związane z daną okazją i za kilka lat wzbudzać emocje i wspomnienia. Bardzo dobrym rozwiązaniem są albumy pamiątkowe, Biblie, książki z dedykacją. Nie są to prezenty dla rodziców jak na przykład pieniądze – tylko dla dzieci. Sprawdź: pamiątki komunijne.

Prezenty na rocznicę ślubu powinny być dopasowane dla obu osób, o ile zdecydujemy się na łączony prezent – warto wcześniej się zorientować o czym marzy para, powinno jednak spełniać to funkcję prezentu dla obu osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki sprzęt przyda się do kina domowego?
Jaki sprzęt przyda się do kina domowego?
Korzystając w nowoczesnej techniki, możemy w łatwy sposób zmienić nasz domowy salon w prawdziwe kino domowe. Trzeba jednak wiedzieć o […]
Elementy armatury przemysłowej, jakie można wyróżnić na rynku
Elementy armatury przemysłowej, jakie można wyróżnić na rynku
Armatura przemysłowa to nic innego jak zbiór rozmaitych komponentów niezbędnych do prawidłowego obiegu cieczy lub innego medium w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, […]
Jak stworzyć ciekawą przestrzeń do wspólnej zabawy z dziećmi?
Jak stworzyć ciekawą przestrzeń do wspólnej zabawy z dziećmi?
Wspólna zabawa z dziećmi odgrywa znacząco rolę w ich prawidłowym rozwoju. To nie tylko czas na doskonałą rozrywkę, ale również […]