Co chrzestny musi kupić przed chrztem?

Rola rodziców chrzestnych jest ogromnym przywilejem i zaszczytem, ale nie należy zapominać, że bycie opiekunem duchowym dziecka nakłada na nas także obowiązki. Do najważniejszych należy pomaganie rodzicom w wychowaniu dziecka w wierze i bycie jego przewodnikiem i autorytetem duchowym. Są jednak także zadania przyziemne, z których chrzestny musi się wywiązać już na etapie przyjęcia sakramentu przez dziecko. Co do nich należy? 

Co Ojciec Chrzestny musi przynieść na uroczystość chrztu?

Świeca do chrztu, symbolizująca światło Chrystusa, które musi być podtrzymywane przez rodziców i rodziców chrzestnych dziecka, to obowiązkowy atrybut chrzestnego. To właśnie do jego zadań należy kupno świecy i odpalenie płomienia od paschału. Jeżeli zależy nam na pamiątkowej świecy, uzupełnionej o wyjątkowe zdobienia, czy praktyczne dodatki w postaci okapnika, zapoznajmy się z ofertą sklepu https://quovadis.sklep.pl/chrzest/swiece-do-chrztu. Znajdziemy tu trwałe i praktyczne świece, uzupełnione o symbolikę liturgiczną, dostosowane do indywidualnych potrzeb i gustu klienta. 

Co kupić dziecku na pamiątkę przyjęcia chrztu?

Poza świecą do chrztu, która, schowana na pamiątkę, posłuży jeszcze w trakcie przyjęcia przez dziecka Pierwszej Komunii Świętej, warto obdarować malucha czymś jeszcze. Ojciec Chrzestny ma do wyboru Pismo Święte z grawerem, czyli najbardziej tradycyjny upominek, który oprze się upływowi czasu. Dziecko w przyszłości chętnie sięgnie również po album ze zdjęciami, czy przeczyta w kartce pamiątkowej czego chrzestny życzył mu tego dnia. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + pięć =