Zalety technologii 4K

Postępujący rozwój technologiczny sprawia, że możemy cieszyć się nowymi rozwiązaniami, które znacząco ułatwiają lub umilają nam życie. Dostępność sprzętu elektronicznego jest aktualnie godna podziwu. Jedną z wyjątkowo ciekawych i stosunkowo nowych opcji jest technologia 4K, która dotyczy materiałów video. Co warto wiedzieć na jej temat i jakie posiada zalety? Co może nam zaoferować?

Doskonała jakość filmów w domowym zaciszu

Nazwa 4K odnosi się do wysokiej rozdzielczości, która wynosi 4 tysiące pikseli w poziomie. Takie ich zagęszczenie znajduje odzwierciedlenie w jakości prezentowanego obrazu. Jest ona jedną z największych zalet, jakie oferuje swoim użytkownikom ta technologia. Oglądany film posiada niezwykłą ostrość oraz głębię, co nadaje całości wielowymiarowego charakteru i ogromnego realizmu. Kolory są doskonale odwzorowane, a kontrast odpowiednio wyważony.

Ogromnym atutem technologii Ultra HD, bo takiego określenia także używa się mówiąc o 4K, jest również zwiększona prędkość odtwarzania obrazu. Może ona wynosić od 24 aż do 120 klatek na sekundę. Na ekranach urządzeń działających w oparciu o 4K, do których należą między innymi telewizory, będziemy w stanie dostrzec także najdrobniejsze szczegóły statycznych obrazów, takich jak fotografie. Aby móc cieszyć się pełnią tych wrażeń, które doceni zwłaszcza każdy kinoman, dobrze będzie zaopatrzyć się w stosowne odtwarzacze. Z atrakcyjną ofertą tego rodzaju produktów można zapoznać się między innymi na stronie internetowej https://avpoint.pl/producent/dune-hd.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 4 =