Jak prawidłowo konserwować opony?

Niestety, ale konserwacja opon dla wielu kierowców nie jest czynnością oczywistą, a taką być powinna. Jest to ważny element pojazdu, taki sam jak silnik, czy klimatyzacja, dlatego winien być traktowany na równi z innymi. Przede wszystkim konserwacja opon zapewnia im dłuższą trwałość, żywotność i lepszą przyczepność. Jednak warto wiedzieć jak to zrobić dobrze. 

Preparaty do czyszczenia opon

Bez względu na to, czy są to najtańsze opony, czy najdroższe, wymagają one podobnego czyszczenia. Jest to element mający styczność z drogą, na której znajdują się różne substancje, jak np. benzyna, smary, różne wycieki substancji niebezpiecznych. Nie powodują zniszczenia opon od razu, jednak wpływają na żywotność, doprowadzając do stwardnienia gumy lub wręcz przeciwnie, co znacznie obniża ich odporność. Preparaty zazwyczaj stosowane są na boki opon, jednak gdy są one zmieniane lub chowane do garażu- wówczas należy je umyć, a substancje nałożyć na całość opony. 

Prawidłowe ciśnienie w oponach

Producenci opon zalecają, aby minimalnie raz w miesiącu sprawdzać ciśnienie w oponach, a na pewno robić to przed dłuższymi podróżami. W końcu jest to element, który wpływa na sprawność auta. Poprawne ciśnienie gwarantuje bezpieczeństwo jazdy i dobrą przyczepność do drogi, a zbyt małe przede wszystkim wpływa na szybsze zużycie ogumienia i zwiększa opory toczenia, tym samym podwyższając spalanie. Te i inne wskazówki, wraz z ofertą opon można znaleźć na stronie https://www.tireexpert.pl/, którą warto pod tym względem dokładnie prześwietlić.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 2 =