Jak zdobyć pracę marzeń? Popraw swoje CV!

Jeśli wysyłasz CV i nie ma żadnego odzewu, to ten artykuł jest dla Ciebie. Nie jesteś sam. W rzeczywistości należysz do bardzo dużej grupy osób, które wysyłają CV i nie otrzymują żadnej odpowiedzi. Powód jest prosty: Twoje CV jest nudne! Nie sprawia, że czytelnik chce dowiedzieć się o Tobie więcej.

Wpisz wszystkie potrzebne informacje

Twoje CV powinno zawierać wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby dostać pracę. Oznacza to, że jeśli miałeś długą listę osiągnięć w swojej ostatniej pracy, umieść ją tam. Jeśli byłeś częścią zespołu, który zdobył nagrodę za innowacyjne myślenie lub obsługę klienta, również to uwzględnij! Jeśli jest to istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz i pokazuje Twoje umiejętności, to zamieść to.

Dodaj zdjęcie

Jeśli w swoim CV zamieścisz swoje zdjęcie, zrobi ono pozytywne wrażenie. Jeśli jest to praca, w której ważna jest interakcja twarzą w twarz, np. stanowiska związane ze sprzedażą lub obsługą klienta, posiadanie zdjęcia może być niezwykle pomocne. W pozostałych przypadkach nie jest to konieczne. Jeśli chcesz zrobić zdjęcia do dokumentów Poznań oferuje wiele punktów, w których możesz to zrobić.

Zadbaj o estetykę

Nie ma znaczenia czy jest to tradycyjny czy kreatywny format CV, ale powinieneś zadbać o jego estetykę. Użyj czcionek, które są łatwe do odczytania i upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca między liniami. Jeśli chcesz dodać grafikę lub zdjęcia, zachowaj prostotę.

Wybierz odpowiednie kolory

Postaw na kolory, które wyróżnią Twoje CV, ale nie przesadzaj. Użyj czerni i bieli jako podstawowych kolorów swojego dokumentu. Jeśli chcesz dodać kolor, używaj go z umiarem i upewnij się, że wszystko jest spójne z resztą dokumentu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =