Za pomocą jakich materiałów wykonać solidny taras?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękny i solidnie wykonany taras jest nie tylko wizytówką ogrodu i jego stylową ozdobą, ale i miejscem, dzięki któremu domownicy mogą przez lata cieszyć się wypoczynkiem w warunkach niewymagających remontów czy szeregu specjalistycznych działań pielęgnacyjnych. Jak stworzyć taki taras i od czego zacząć?

Wybór materiałów i rodzaju tarasu

W poszukiwaniu idealnego tarasu do swojego ogrodu warto wziąć pod uwagę zarówno jego wizualną estetykę, jak i solidne wykonanie. Współcześni producenci tarasów podsuwają tutaj mnóstwo możliwości. Popularny jest np. taras na betonie, na który nanoszone są odpowiednie deski drewniane, kompozytowe lub płyty ceramiczne, jak i tarasy budowane bezpośrednio na gruncie. Przewagą tarasów na betonie jest ich mocna, stała podstawa, która wyklucza przedostawanie się przez umieszczone wyżej deski chwastów, pokrzyw czy innych roślin wyrastających bezpośrednio na gruncie. Zastosowanie takiej podstawy daje również w przyszłości możliwość szybkiej zmiany górnej nawierzchni drewnianej, na inną – mając już przygotowany mini fundament.

Kompleksową produkcją i montażem tarasów zajmuje się dzisiaj wiele firm, ale wybierają tą dla siebie, warto zdecydować się na usługi możliwie lokalne. Dla przykładu firma IdeaGarden świadczy usługi na terenie całego kraju, ale nie każdy wykonawca posiada oddziały w wielu miastach, więc gdyby miał dojeżdżać do Krakowa spod Szczecina, to koszt jego wykonania byłby znacznie wyższy, bo uwzględniałby konieczność dalekiego dojazdu. Firmy lokalne lub mające siedziby w wielu regionach Polski nie będą tu pobierały dodatkowych opłat, więc całkowita cena montażu tarasu będzie niższa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Basen – kompleksowe wyposażenie w jakie warto się zawczasu zaopatrzyć
Basen – kompleksowe wyposażenie w jakie warto się zawczasu zaopatrzyć
Baseny to świetny sposób na ochłodę w gorące letnie dni. Ale woda w nich może być niebezpieczna, jeśli nie jest […]
Kamizelki odblaskowe, czyli kiedy i gdzie powinniśmy je nosić?
Kamizelki odblaskowe, czyli kiedy i gdzie powinniśmy je nosić?
W jaki sposób zwiększyć swoje bezpieczeństwo? Codziennie możemy podjąć wiele czynności, które pomagają nam uniknąć różnych zagrożeń. Odpowiednie zachowanie na […]
Marketing lokalny
Marketing lokalny
Reklama przyciąga nowych klientów a także zapoznaje ich z naszymi usługami. Metody sieciowe stały się najpopularniejszą jej formą, w którą […]