Jak ułożyć kostkę brukową w ogrodzie?

Kostka brukowa to doskonały materiał na budowę ścieżki w ogrodzie. Estetycznie wykonana, wijąca się wśród zadbanych roślin, nadaje temu miejscu niezwykłego i niepowtarzalnego charakteru, pełniąc jednocześnie funkcję stricte użytkową.

Kostka brukowa a styl domu

Ścieżka z kostki brukowej powinna być nie tylko trwała, ale także estetyczna. Ważne jest to, aby kształt i kolor kamienia współgrały z ogólną stylistyką otoczenia. Przykładowo, modele geometryczne doskonale wpiszą się w otoczenie nieruchomości utrzymanych w stylu nowoczesnym, jednakże w przypadku wiejskiej chatki zdecydowanie lepszą alternatywą są proste, klasyczne rozwiązania. Jeśli interesuje nas oferta, jaką posiada hurtownia kostki brukowej Poznań jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy tego typu jednostkę.

Warto także zastanowić się, jaką funkcję docelowo będzie pełnić ścieżka w ogrodzie. Jeżeli jej zadaniem jest podkreślenie i uwypuklenie roślin rosnących na terenie posesji, lepiej wybrać kostkę w stonowanych odcieniach, unikając kontrastowej kolorystyki, która odciągnie uwagę od ogrodowej flory. Podobnie rzecz wygląda w przypadku kostki wykładanej bezpośrednio przy budynku mieszkalnym – jeśli dom ma pełnić rolę pierwszoplanową, najlepiej wybierać kostkę w odcieniach szarości lub pasteli.

Grubość kostki zależy od docelowego przeznaczenia ścieżki. Jeśli oprócz ludzi będą się po niej poruszać również auta, konieczne jest zastosowanie rozwiązań o grubości nie mniejszej niż 6 cm. W przypadku ścieżek spacerowych, usytuowanych głównie w obrębie ogrodów, wystarczą modele o grubości 4 mm.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 6 =