Jak działają rejestratory trasy ?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zazwyczaj rejestracja trasy samochodowej kojarzy się z pracą funkcjonariuszy policji, którzy za pomocą kamery nagrywają poczynania uczestników ruchu drogowego. Jednakże, wideorejestratory to urządzenia wykorzystywane przez osoby prywatne. Są one montowane we wnętrzu samochodu i dzięki swoim właściwościom pozwala zapisać drogę pokonywanego odcinka. Często ów nagranie służy jako dowód kolizji lub wypadku drogowego.

Popyt na kamery z rejestratorami jest bardzo wysoki. Przede wszystkim, wiąże się to z mnogością wypadków drogowych i stłuczek, które dotychczas były nieprawidłowo rozwiązywane. Kierowcy, którzy czuli się poszkodowani, ostatecznie zostawali winnymi. Dlatego też, gadżet w postaci wideorejestratora pomaga zapisać przebieg jazdy i wszystkie wydarzenia z nią związane. A przyszłe kolizje drogowe mogą być rzetelniej rozpracowane, dzięki nagraniu.

 

Jakie funkcje posiada rejestrator ?

 

Aby zainstalować kamerę nagrywającą w swoim samochodzie nie trzeba posiadać szerokich kompetencji. Założenie sprzętu jest proste i szybkie. Zajmuje około 5 minut.

Nowoczesne rejestratory posiadają wiele użytecznych funkcji. Aby sprzęt był przydatny i spełniał swoją rolę musi on posiadać:
szerokokątną kamerę, która umożliwia bardzo szerokie pole nagrywania. Minimalne pole widzenia to 120 stopni. Obecnie istnieją kamery z 150 stopniowym polem widzenia.

– system chroniący obraz kamery przed polem światła z przejeżdżających samochodów.
– możliwość nagrywania zarówno w dzień jak i w nocy.
– zapis daty i godziny nagrania.
-odbiornik GPS.
– wysoką rozdzielczość HD nagrania.
– wejście obsługi kart SD.

Działanie wideorejestratorów opiera się na zapisie danego zdarzenia. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie urządzenia zapisują od początku do końca przejechaną trasę. Sprzęt o niskiej wartości cenowej, a więc do 100-150 złotych posiada tylko i wyłącznie funkcje rejestracji ostatnich kilku minut. Dlatego też, istotne jest, by zakupiony sprzęt posiadał tak zwany zapis w pętli. W momencie zapełnienia całego nośnika, kasowaniu ulegają najstarsze nagrania, a na ich miejsce zapisywane są nowe. Najczęściej użytkowane kamery posiadają funkcję „zdarzenie”, która polega na wciśnięciu przez kierowcę przycisku znajdującego się na obudowie. Wtedy też, zapis rozpoczyna się od momentu przyciśnięcia. Istnieją też sprzęty, które rozpoczynają nagrywanie od charakterystycznego ruchu, a więc: gwałtownego hamowanie czy uderzenia. W takich przypadkach automatyczne usuwanie jest niemożliwe.

Dobre rejestratory trasy znajdziesz w sklepie internetowym www.xblitz.pl.

Interesują Ciebie kamery sportowe ? Bogatą ofertę znajdziesz w sklepie Xblitz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakie meble najlepiej wyposażyć sklep odzieżowy?
W jakie meble najlepiej wyposażyć sklep odzieżowy?
O funkcjonalności każdego sklepu odzieżowego decyduje bardzo wiele różnorodnych czynników. Jednym z najważniejszych jest bez wątpienia wyposażenie takiego obiektu w […]
Dlaczego warto się zdecydować na dopasowaną suknie ślubną?
Dlaczego warto się zdecydować na dopasowaną suknie ślubną?
Suknia ślubna to jedna z najbardziej wyjątkowych kreacji, przeznaczonych na jedyną i niepowtarzalną okazję. Z racji tego ważne jest, aby […]
Sprzedaż mieszkania – o jakich elementach należy pamiętać
Sprzedaż mieszkania – o jakich elementach należy pamiętać
Sprzedaż mieszkania wymaga odpowiedniego przygotowania. Kwestią niezwykle istotna jest przede wszystkim odpowiednie przygotowanie dokumentów, niezbędnych do przeprowadzenia całego procesu. Jednym […]