Jak zaplanować ogród?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród może się stać prawdziwą ozdobą naszego domu i miejscem, gdzie będziemy chętnie spędzać czas, lecz wymaga to odpowiedniego podejścia do jego rozplanowania. W jaki sposób należy się tym zająć?

Aranżacja przestrzeni

Przede wszystkim kluczem do stworzenia pięknego ogrodu będzie jego szczegółowe rozplanowanie przestrzenne. Należy wyznaczyć dokładnie, gdzie chcemy umieścić rabaty kwiatowe, w których miejscach znajdzie się miejsce na większe krzewy, a gdzie zamierzamy dołożyć dodatkowe elementy wyposażenia czy przestrzeń wypoczynkową. Dobrym pomysłem będzie rozdzielenie poszczególnych sektorów poprzez utwardzone ścieżki, które ułatwią też poruszanie się po działce. Większe rośliny przeważnie umieszcza się bliżej ogrodzenia, by nie ograniczały widoczności z perspektywy domu, natomiast odgradzały go przed oczami sąsiadów lub przechodniów. Nie można również zapominać o tarasie, który jest punktem przejścia między wnętrzem, a sferą zieleni. Poza meblami doskonale sprawdzą się tam duże donice plastikowe, w których można umieścić ozdobne kwiaty.

Dodatki

Poza samą roślinnością w ogrodzie warto znaleźć miejsce na inne atrakcje, takie jak altanka wypoczynkowa czy oczko wodne. Nowoczesnym i bardzo intrygującym rozwiązaniem są również kominki ogrodowe. Tego typu punkty muszą być naniesione na plany, by przygotować pod nie odpowiednie, utwardzone powierzchnie. W przypadku rodzin z dziećmi dobrym pomysłem będzie też znalezienie przestrzeni na huśtawkę lub trampolinę, gdzie najmłodsi będą mogli wyładować swoją energię.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak założyć firmę w Niemczech?
Jak założyć firmę w Niemczech?
Niezależnie od tego, czy chcesz rozszerzyć swoją działalność na teren Niemiec, czy prowadzić ją tylko tam, będziesz musiał zapoznać się […]
Na czym polega Stand Up Paddle?
Na czym polega Stand Up Paddle?
Stand Up Paddle to nowy rodzaj sportu wywodzący się prosto z Hawajów. Polega na pływaniu na stojąco na desce i […]
Dlaczego warto się zdecydować na dopasowaną suknie ślubną?
Dlaczego warto się zdecydować na dopasowaną suknie ślubną?
Suknia ślubna to jedna z najbardziej wyjątkowych kreacji, przeznaczonych na jedyną i niepowtarzalną okazję. Z racji tego ważne jest, aby […]