Biologiczne oczyszczalnie ścieków – co warto wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biologiczne oczyszczalnie ścieków należą do coraz chętniej stosowanych technik we współczesnym przemyśle. Polegają one na precyzyjnym usuwaniu z danych ścieków wszelkich ciał stałych większych lub mniejszych oraz substancji organicznych, które rozpuszczają się w ściekach. Aby proces ten okazał się skuteczny do jego przeprowadzenia używa się mikroorganizmów w warunkach tlenowych oraz beztlenowych. Dzięki posiadaniu odpowiednich urządzeń oczyszczalnia ścieków jest w stanie w pełni profesjonalnie oraz prawidłowo przeprowadzić proces biologicznego oczyszczania ścieków.

Biologiczne oczyszczanie ścieków dzieli się na 6 etapów. Do punktu pierwszego należy wstępne przesiewanie znajdujących się w ściekach ciał obcych i substancji stałych. Materiały te oddzielane są za pomocą specjalnych filtrów. Następnie przechodzi się do usuwania produktów mineralnych, czyli pozbycia się z zanieczyszczonej wody wszelkich kamieni, żwiru czy piasku. Po tym następuje sedymentacja – polega ona na skierowaniu ścieków do zbiorników, w których przechowywane są przez 8 godzin, w tym czasie pozostałe substancje stałe osadzają się na dnie zbiornika i zostaną usunięte. Czwartym etapem jest obróbka biologiczna – ścieki mają kontakt z mikroorganizmami, które usuwają zanieczyszczenia organiczne – następnie przechodzi się do osadzania ostatecznego oraz ostatniego (dodatkowego) etapu czyszczenia.

Jednak biologiczne oczyszczanie ścieków jest możliwe do zrealizowania, także w naszym gospodarstwie domowym. W tym celu niezbędny okaże się osadnik gnilny – zbiornik, w którym zaczyna się sam proces oczyszczania. W osadniku gnilnym zachodzą dwa główne działania: oczyszczanie mechaniczne oraz oczyszczanie biologiczne, dobrze zaprojektowany odpowiada za redukcję zanieczyszczeń w ściekach o nawet 85 procent.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Elementy dekoracyjne i dodatki, jakimi można ozdobić stół w jadalni
Elementy dekoracyjne i dodatki, jakimi można ozdobić stół w jadalni
Jeśli masz stół w jadalni, to ważne jest, abyś udekorował go w taki sposób, aby wyglądał dobrze. Stół w jadalni […]
Sofy modułowe to połączenie komfortu i praktyczności?
Sofy modułowe to połączenie komfortu i praktyczności?
Sofy modułowe, jak nazwa wskazuje składają się z wielu modułów, toteż możemy je wielokrotnie przestawiać i łączyć wedle naszych indywidualnych […]
Jak nosić buty, aby zamaskować duże stopy?
Jak nosić buty, aby zamaskować duże stopy?
Sukcesem, a często nawet podstawą eleganckiego wyglądu są dopasowane obuwie. Mówi się, że dobre wrażenie można zrobić tylko raz – […]