Pierwszy wyjazd na narty – co musimy zabrać?

Narty to sport zimowy, który sprawia wiele radości, a do tego jest korzystny dla zdrowia, samopoczucia oraz sylwetki. Szusowanie po stoku wymaga jednak nie tylko odpowiedniego przygotowania od strony technicznej – czyli szkolenia – ale także zabrania ze sobą całego ekwipunku. Co należy mieć ze sobą, a co można wypożyczyć na miejscu?

Odzież termiczna ochroni przed zimnem

Wyjeżdżając na narty po raz pierwszy można mieć spory mętlik w głowie. Odpowiednia kurtka, spodnie, buty, nie wspominając już o samych nartach i kijkach. Całe szczęście, to wszystko można najczęściej wypożyczyć już na miejscu. Podczas pierwszego wyjazdu nie ma sensu inwestować pieniędzy w kosztowny sprzęt – w końcu nie wiemy, czy ten sport ostatecznie przypadnie nam do gustu. Podstawą, zabieranego ze sobą ekwipunku, powinna być zaś odzież, która pomoże komfortowo spędzić czas na stoku, bez obaw o zimno lub przegrzanie. Najlepiej sprawdzi się tutaj odzież termiczna, która pozwoli przetrwać nawet najcięższy mróz, a jest przy tym bardzo wygodna. 

Odpowiednie rękawiczki, czapka i akcesoria

Inne elementy garderoby, które warto mieć ze sobą, to rękawice narciarskie, które są wodoodporne i ciepłe, jak też umożliwiają wygodne trzymanie kijków w rękach. W przypadku, kiedy na nartach mają jeździć również dzieci, dobrym zakupem będzie zaś specjalna nakładka na kask. Najlepiej wybierać te o wyrazistych kolorach i wzorach – dzięki nim łatwiejsze będzie zlokalizowanie pociech wśród innych szusujących po stoku. Wszystkie te akcesoria można zamówić przez Internet, bez wychodzenia z domu, chociażby ze strony https://outshopping.pl. Posiadając pełny ekwipunek, debiut na nartach na pewno będzie bardziej udany i beztroski.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =