Udogodnienia, które warto zamontować w domku na wsi

/
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Własne cztery kąty to marzenie wielu ludzi. Decydując się na zakup nieruchomości, coraz częściej wybieramy domek na wsi. Cisza i spokój kuszą obietnicą permanentnego relaksu. Wybierając proste ulepszenia w kluczowych częściach domu, możemy sprawić przyjemność sobie i swoim bliskim.

Lato w słoiku, czyli spiżarnia pilnie poszukiwana

Wieś kojarzy się z ogrodem pełnym warzyw, gałęziami ciężkimi od owoców w rodzinnym sadzie.Nawet jeśli nie zbieramy własnych plonów, to z pewnością coś smacznego kupimy u miejscowego rolnika. Sezonowe warzywa i owoce idealnie nadają się na przetwory. Malutki słoik własnego dżemu wyciągnięty podczas zimowego wieczoru może sprawić naprawdę wiele radości. Jednak, aby jego przechowywanie było możliwe trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na spiżarnię.

Najlepszym miejscem będzie organizacja spiżarni w piwnicy domu, jednak jeśli takiej nie posiadamy, warto znaleźć jej inne miejsce w mieszkalnej części budynku. Rolę spiżarni może pełnić wnęka przy kuchni, gdzie z powodzeniem będziemy mogli zamontować regał lub szafę przeznaczoną do przechowywania przetworów. Udogodnieniem będzie też instalacja systemu chłodzenia, który pozwoli zachować świeżość przetworów przez całą zimę.

Wielkie okna – sposób na stały kontakt z naturą

Jeśli nasz domek znajduje się w pobliżu pięknego lasu, łąki lub nawet jeziora, warto zainwestować w piękne, duże okna, które pozwolą nam stale mieć kontakt z otaczającym nas krajobrazem. Wielkie okna będą znakomitym rozwiązaniem nawet wtedy, gdy chcemy podziwiać swój piękny ogród. Pozwalają na doświetlenie pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku, a jaśniejszy dom to bardziej radosna atmosfera. Mało światła źle wpływa na samopoczucie człowieka, dlatego warto pomyśleć o wymianie okien.

Rolety rzymskie – ozdoba okien i prywatność

Sposobów na aranżację okien jest wiele. Moda na brak firanek coraz częściej gości w polskich domach. Biorąc pod uwagę, że zdecydowanie większa ilość okien w domach jednorodzinnych znajduje się na parterze,można wybrać coś, co zapewni prywatność. Znakomitym rozwiązaniem są rolety rzymskie. Ta alternatywa dla zasłon daje możliwość wprowadzenia przytulnej atmosfery w każdym pomieszczeniu, ponieważ to idealne połączenie zasłon i tradycyjnych rolet.

Dekoracyjny wygląd i prostota użytkowania sprawiają, że ten produkt jest coraz częściej wybierany do aranżacji każdego pomieszczenia. Tego typu rolety są wykonywane z wielu rodzajów materiałów, dlatego niezależnie od tego, czy chcemy, aby nasze okno zdobiła roleta rzymska zaciemniająca pomieszczenie, czy lekka ozdoba kuchenna z pewnością znajdziemy coś dla siebie i naszego domu na wsi.

Moskitiery – spokój ducha

Kiedy mamy już w domu wielkie i pięknie ozdobione okna, warto zadbać o przysłowiową „kropkę nad i”. Niezbędnym wykończeniem okien są moskitiery, które uchronią nas i pozostałych domowników przed niechcianymi gośćmi. Na wsi jest zdecydowanie więcej owadów niż w mieście, dlatego na wsi powinny być podstawowym wyposażeniem domu w okresie letnim. Drobna siatka chroniąca domowników przede wszystkim przed drażniącymi komarami jest tak naprawdę buforem bezpieczeństwa.

O ile komary i muchy to owady, z którymi jesteśmy sobie w stanie prędzej czy później poradzić, tak obecność pszczół lub szerszeni w domu nie jest pożądana głównie ze względów bezpieczeństwa. Dbając o zdrowie, a czasem nawet życie domowników warto pamiętać o zamontowaniu moskitiery w każdym oknie domku na wsi. Duży wybór takich elementów jest dostępny na http://karnix.pl/moskitiery-ramowe.html

Ciepło, cieplej, w sam raz – ogrzewanie podłogowe

Dom jednorodzinny jest zdecydowanie trudniej ogrzać niż mieszkanie w bloku, dlatego kwestia ogrzewania jest niezwykle ważna. Dużym udogodnieniem jest instalacja ogrzewania podłogowego. Dzięki temu  powietrze znajduje się w okolicach stóp, natomiast chłodniejsze przy głowie. W ten sposób w pomieszczeniu może być nawet o dwa stopnie mniej niż w pokoju, w który ogrzewany jest tradycyjnymi grzejnikami. Przebywanie w zbyt ciepłych pomieszczeniach nie wpływa korzystnie na drogi oddechowe, które i tak w trakcie sezonu grzewczego są narażone na szereg niedogodności. Ogrzewanie podłogowe sprawi, że nie będzie konieczne podnoszenie temperatury i znacznie łatwiej będzie ją utrzymać.

Kominek, czyli dopełnienie całości

Który właściciel domu jednorodzinnego nie marzy o kominku w salonie. Po całym dniu pracy, warto mieć miejsce, w którym odpoczynek będzie przyjemnością. Ogień w kominku to nie tylko ciepło, które pozwala nie marznąć w czasie zimy. Ogień to również atmosfera. Dzięki niemu mamy szansę spędzić wieczorem miłe chwile z rodziną, z książką lub po prostu oglądając dobry film w telewizji. Patrząc na praktyczne funkcje kominka, a takie na wsi są bardzo ważne, warto zauważyć, że kominek może ogrzać pomieszczenie bardzo szybko i o każdej porze roku. Dzięki niemu domowa kotłownia może zostać wyłączona z użytkowania w czasie letnich upałów. Instalacja kominka jest ulepszeniem, na które po prostu zasługujemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób rozwijać talent swojego dziecka?
W jaki sposób rozwijać talent swojego dziecka?
Dzieci posiadają wiele talentów, które nie zawsze są dostrzegane przez dorosłych. Nie tylko kilkulatek, ale także nastolatek może mieć problem […]
Pellet – Po co i dlaczego? Sprawdź to!
Pellet – Po co i dlaczego? Sprawdź to!
Pellet to mały, okrągły, suchy kawałek materiału, który może być spalany w piecu lub kotle do produkcji ciepła lub używany […]
Dlaczego warto wypożyczyć samochód?
Dlaczego warto wypożyczyć samochód?
Będąc w Trójmieście, musimy wybrać optymalny dla siebie środek transportu. Wiele osób decyduje się na korzystanie z Szybkiej Kolei Miejskiej. […]