Ciekawe ozdoby świąteczne

Święta Bożego Narodzenia to okres wspólnych spotkań przy rodzinnym stole i uroczystej atmosfery. Przed jego nadejściem warto zadbać o rozmieszczenie w domu lub mieszkaniu rozmaitych ozdób. Do najbardziej oczywistych zaliczamy kolorowe bombki powieszone na choince, złote gwiazdki, półmiski z owocami i szyszkami leśnymi oraz gałązki jemioły zamocowane do sufitu. Znacznie bardziej niebanalnym pomysłem na urozmaicenie świąt jest natomiast choćby tzw. poczta balonowa z napisem.

Rozwiązania klasyczne i nowoczesne

Wspomniana we wstępie poczta balonowa to nic innego jak balon lub kilka balonów wypełnionych helem, które znajdują się w dekoracyjnym pudełku, posiadają dołączoną karteczkę z życzeniami i mają nadrukowany świąteczny napis. Taka przesyłka to świetny sposób na przekazanie bliskiej osobie, że jest dla nas niezwykle ważna.

Inną ciekawą opcją jest postawienie w domu nietypowej choinki – stworzonej np. z patyków (w stylu skandynawskim), książek (zróżnicowanych pod względem rozmiaru), desek czy sznurów lampek owiniętych na wygiętym drucie. Oprócz tego zaleca się położyć na stole stroik wykonany z naturalnych gałązek świerkowych, a nad drzwiami wejściowymi do domu powiesić duży wianek bożonarodzeniowy (z gałązek, szyszek, malutkich bombek, wstążek i specjalnej gąbki florystycznej)

Dobrym pomysłem na dekoracje świąteczne mogą być:

– bombki pokryte brokatem lub cekinami (atrakcyjnie się błyszczą)

– figurki z czarnego piernika

– świeczniki przygotowane z ceramicznych doniczek (owinięte satynowa wstążką)

– materiałowe serduszka porozwieszane na oknach

– stylowe lampiony

– pojemne skarpety udekorowane choinkami, mikołajami, reniferami

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + osiemnaście =