Roboty przemysłowe – spawanie zrobotyzowane i nie tylko

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Robot przemysłowy to system robotów wykorzystywany w produkcji. Roboty przemysłowe są zautomatyzowane, programowalne i zdolne do ruchu na co najmniej dwóch osiach. Mogą pomóc w przenoszeniu materiałów, zapewnić pomoc w montażu produktów i wykonywać prace normalnie wykonywane przez ludzi lub inne maszyny.

Coraz szersze stosowanie robotyki

Roboty przemysłowe są szeroko stosowane w procesach produkcyjnych w przemyśle motoryzacyjnym, ponieważ mogą wykonywać powtarzalne i rutynowe zadania z dużą prędkością i precyzyjną kontrolą. Są one również wykorzystywane do spawania, malowania, montażu i pakowania samochodów.

…Nie rozpraszają się, nie potrzebują przerw

Spawanie robotyczne https://erobot.com.pl/oferta/roboty-przemyslowe/ istnieje od niedawna i stało się na tyle przystępne, że można je stosować w produkcji masowej. Roboty w fabryce samochodów mogą wykonywać wiele czynności, których wykonanie zajęłoby człowiekowi tygodnie lub miesiące. Zautomatyzowani spawacze mogą szybko i konsekwentnie wykonywać identyczne spoiny; nie męczą się i nie rozpraszają; nie potrzebują przerw ani szkoleń oraz nie popełniają błędów.

Do zalet robotów przemysłowych należą

  • Wysoka wydajność – roboty mogą pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co pozwala producentom na zwiększenie produkcji bez konieczności zwiększania liczby pracowników.
  • Lepsza jakość – roboty można zaprogramować tak, aby wykonywały zadania niezawodnie w przeciwieństwie do ludzi, co skutkuje mniejszą liczbą defektów.
  • Niższe koszty – ponieważ nie potrzebują przerw oraz nie męczą się i nie popełniają błędów, roboty przemysłowe zużywają mniej energii niż ludzie podczas wykonywania podobnych zadań.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nie bój się inwestować w reklamę
Nie bój się inwestować w reklamę
Rynek produktów i usług nieustannie się zmienia, dlatego firmy stają przed koniecznością wdrażania nowych rozwiązań. Są to nie tylko zmiany […]
Sukienka rozkloszowana – czy pasuje do każdego typu urody?
Sukienka rozkloszowana – czy pasuje do każdego typu urody?
Rozkloszowane sukienki są niesamowicie wdzięczne i kobiecie. Taki krój świetnie tuszuje obfite biodra, tworzy smukłą talię, równoważy zbyt szerokie ramiona […]
Transport dla warszawskiej firmy
Transport dla warszawskiej firmy
Usługi logistyczne towarzyszą działalności wielu firm. Niektóre, największe na rynku, decydują się nawet na założenie własnego oddziału transportowego. Czasami jednak […]