Pomysły na oryginalną ślubną sesję zdjęciową

Każda Para Młoda chce mieć piękne i niepowtarzalne zdjęcia ślubne. Jednocześnie najczęściej wybieranymi miejscami na sesję w plenerze są parki, łąki, pola, plaża nad jeziorem lub morzem, mosty, rzeki, pałace. Owszem takie zdjęcia są piękne, ale dość sztampowe.

Wybór fotografa

Niezależnie od tego jaki plener czy motyw sesji wybierzemy, kluczowe jest wybranie odpowiedniego fotografa(sprawdź: fotografia ślubna Katowice). Warto przejrzeć różne strony poszczególnych fotografów i ich portfolio aby przekonać się czyj styl fotografowania najbardziej nam odpowiada, czy dany fotograf robi nietypowe sesje, czy ma dobry warsztat techniczny. Dobry fotograf powinien podpowiedzieć nam różne ciekawe rozwiązania, a także uczciwie powiedzieć czy nasze pomysły są możliwe do realizacji i czy efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Inspiracja kinem

Bardzo ciekawym pomysłem jest stworzenie sesji inspirowanej ulubionymi filmami. Para Młoda może wystąpić w roli bohaterów kina akcji, komedii romantycznej, filmu fantasy lub innego gatunku filmowego. Sesja może wiernie odwzorowywać sceny lub tylko delikatnie zaznaczać obecność zaczerpniętych z filmu motywów.

Sesja z hobby w tle

Jeśli Para Młoda ma ciekawe zainteresowania, szczególnie takie, które ich do siebie zbliżają, to warto je zaakcentować w trakcje sesji. Może to być miłość do motoryzacji, zwierząt, sportu, gotowania, sportów ekstremalnych, sztuki. Sesja z wykorzystaniem kultowych starych modeli aut, zdjęcia wykonane w muzeum lub galerii sztuki, na stadionie, a nawet w kuchni będą wyjątkowe.

Humorystyczne sesje ślubne

Te osoby, które mają do siebie duży dystans mogą pokusić się o wykonanie zabawnych zdjęć. Pomogą w tym fajne gadżety. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Doskonale sprawdzają się wałki do ciasta, młotki, pistolety, sznury, ale też peruki, okulary i inne elementy, które stosuje się na przykład podczas zdjęć w fotobudkach. Oczywiście humorystyczne zdjęcia nie muszą zdominować całej sesji, mogą być jej pewnym wycinkiem, który pozwoli wzbogacić album z romantycznymi fotografiami, o takie z przymrużeniem oka. Takie zabawne zdjęcia są też idealne do publikowania na portalach społecznościowych.

Nietypowe miejsca

Interesującym pomysłem jest też wykonanie sesji w nietypowym miejscu – ruiny zamku, a może nawet ruiny starej fabryki, brudne, zaśmiecone miejsce, kontrastujące z pięknymi strojami i zakochanymi w sobie ludźmi, piwniczny bar, kasyno, sesja w oranżerii to tylko niektóre z wielu możliwości.

Artykuł napisany we współpracy z fotografem Jakubem Pawlikiem, który w swojej ofercie posiada m.in. reportaże ślubne w Opolu i okolicach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden − 1 =