Moda plus size — trzy błędy, które często popełniają puszyste kobiety

Stworzenie udanej stylizacji jest możliwe niezależnie od rozmiaru. W końcu wśród ikon stylu nie brakuje puszystych kobiet. Niestety nadal wiele pań plus size popełnia proste błędy, które zniekształcają ich sylwetki, optycznie pogrubiają czy też zapewniają nudny efekt. Sprawdź, czego należy unikać podczas wybierania ubrań w dużych rozmiarach

Niewłaściwy rozmiar ubrań

W przypadku puszystych kobiet można zauważyć dwie tendencje dotyczące wyboru rozmiaru. Wiele pań wybiera zbyt duże ubrania plus size, próbując w ten sposób ukryć np. fałdki na brzuchu i masywne ramiona. Luźny krój rzeczywiście tuszuje niedoskonałości, ale w przypadku zbyt dużego rozmiaru może optycznie pogrubiać. Z kolei fanki ciasnych ubrań niestety często wyglądają w nich dość komicznie.

Ślepe podążanie za modą

Zabawa modą jest mile widziana w przypadku pań plus size. Z popularnych trendów należy jednak wybierać jedynie taką odzież, która pasuje do sylwetki puszystej kobiety i podkreśla jej atuty. W przypadku braku pewności w tej kwestii lepiej postawić na klasyczne ubrania, w których pełna figura nabierze posągowego charakteru. Niekiedy dobrym pomysłem mogą być też konsultacje u stylistki.

Garderoba w czarnym kolorze

Choć czerń jest mile widziana w garderobie puszystych kobiet, to jej nadmiar może niestety dać dość ponury i ciężki efekt. W ofercie sklepu online XL-ka nie brakuje natomiast ubrań w ciekawych kolorach, w których pełniejsza sylwetka będzie prezentować się korzystnie. Często wystarczy zastąpić czerń butelkową zielenią bądź granatem, żeby stylizacja plus size z miejsca nabrała lekkości.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 1 =