Jak zrobić łapacz snów?

Coraz więcej osób decyduje się na powieszenie nad łóżkiem własnym lub dziecka łapacza snów. Jest to specjalna ozdoba w formie etnicznego amuletu, która według wierzeń północnoamerykańskich Indian skutecznie wyłapuje wszelkie koszmary, zapewniając tym samym w pełni spokojny i komfortowy sen. Jednocześnie posiada tę zaletę, że wzbogaca wystrój danego wnętrza. Dodajmy, że łapacz może być z powodzeniem umieszczony nie tylko w pokoju przeznaczonym do wypoczynku, ale również przed drzwiami wejściowymi do domu (na tarasie).

Materiały kosztują grosze

Łapacz snów można z powodzeniem zrobić samodzielnie – wystarczy jedynie dysponować kilkoma narzędziami i elementami dekoracyjnymi. Potrzebne są następujące rzeczy: niewielka obręcz wykonana z metalu lub drewna, ozdobna nitka jedwabna (ewentualnie bawełniana) w dwóch różnych kolorach, igła, nożyczki obcęgi, miarka, pistolet służący do klejenia na gorąco, a także zestaw piórek, szklanych koralików, kryształków, rzemyków i wstążek. W pierwszym etapie należy ściśle owinąć kółko czarną lub granatową nitką, pamiętając o tym, że metal musi być zupełnie niewidoczny.

Kolejnym krokiem jest dokonanie pomiaru obwodu koła i podzielenie go na kilka równych części, np. sześć lub siedem. Następnie zaleca się stworzenie pętelek w wyznaczonych na okręgu punktach i połączenie poszczególnych nitek w taki sposób, aby tworzyły wewnętrzną sieć. Zwieńczeniem całego procesu jest przyklejenie w samym środku ozdobnych koralików oraz przymocowanie do konstrukcji wybranych rzemyków, piórek czy wstążeczek (zgodnie z indywidualnym gustem).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 6 =