Jak poradzić sobie z kolką u dziecka?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jelita noworodka są słabo wykształcone, dlatego mogą sobie nie radzić z gromadzącymi się w nich gazami po posiłkach. Zanim zaczną w miarę dobrze funkcjonować, może upłynąć kilka miesięcy. Objawem trudnego wydalania gazów z jelit jest uczucie kłucia w brzuszku, na co noworodek reaguje głośnym płaczem i prężeniem nóżek.

Sposób na ulgę

 Po karmieniu układamy dziecko pionowo na swoim ramieniu, tak by jego brzuszek znalazł się na naszej piersi, dzięki której będzie on masowany łagodnymi ruchami. Spacerujemy z maluszkiem po pokoju i głaszczemy jego plecki, lekko w nie pukając. Czynności te pomogą wydostać się połkniętemu przez noworodka (lub niemowlęcia) powietrza z jelit oraz żołądka, którego się nałykało podczas picia mleka. Te zabiegi jednak mogą nie wystarczyć, dlatego miejmy pod ręką termofor dla niemowlaków z wkładem z pestek wiśni. Wkład ogrzewamy w mikrofalówce, by się ogrzał, po czym chowamy go do wnętrza termofora. Siadamy z dzieckiem na krześle, kładziemy termofor na kolanach i potem dziecko brzuchem w dół tak, aby jego brzuszek leżał na termoforze. Kołyszemy udami na boki, co spowoduje dodatkowo masaż jelit i żołądka naszego niemowlaczka.

Termofor z pestkami wiśni jest wygodny w użyciu i nie ma niebezpieczeństwa poparzenia maluszka, tak jak to mogłoby być miejsce przy termoforze na gorącą wodę, gdy źle dokręcony korek wypuściłby wrzątek na delikatną skórę dziecka, co skończyłoby się jej poparzeniem. Termofory www.okiemmaluszka.pl z pestkami pełnią funkcję ciepłych okładów na bolący brzuszek wywołany kolką lub niestrawnością. Mogą w okresie chłodów ogrzać łóżeczko, by móc położyć niemowlę bez obawy, że zmarznie. Termofory te możemy wykorzystać także jako zimne okłady na stłuczenia bądź przy obniżaniu gorączki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Regały magazynowe – rozwiązanie, które zrewolucjonizowało logistykę
Regały magazynowe – rozwiązanie, które zrewolucjonizowało logistykę
Rozwiązanie logistyczne, które zrewolucjonizowało sposób obsługi produktów w magazynach i centrach dystrybucyjnych – regały magazynowe. Mówimy tu o gigantycznym wzroście […]
Do jakich celów wykorzystuje się profile stalowe w różnych branżach na rynku?
Do jakich celów wykorzystuje się profile stalowe w różnych branżach na rynku?
W przemyśle stalowym profile stalowe wykorzystywane są do różnych celów. Mogą być stosowane w przemyśle budowlanym, produkcyjnym, transportowym i wielu […]
Suknia koktajlowa – idealne rozwiązanie na każde formalne spotkanie
Suknia koktajlowa – idealne rozwiązanie na każde formalne spotkanie
Kobieta powinna mieć w swojej szafie stroje na różne okazje – do pracy, na spotkanie czy na przyjęcie. Modelem bez […]