Meble i domowe dekoracje- jak łączyć ich kolory?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom powinien być przemyślanie udekorowany, aby nie wdarł się chaos, a przestrzeń pozostawała użytkowa i estetyczna. Ekstrawagancja jest mile widziana, ale jej nadmiar przeradza się zazwyczaj w zamęt, niekojarzony z dobrym gustem.

Liczą się szczegóły

Do posiadanych już mebli należy starannie dobrać dekoracje, aby w pełni cieszyć się atrakcyjnie wyglądającym pomieszczeniem. Same meble nie sprawią, że salon będzie przytulny, a łazienka da możliwość pełnego zrelaksowania się.

Dodatki dają niesamowitą możliwość, aby zmienić oblicze pokoju, ale muszą zawsze komponować się z meblami – czy to na zasadzie kontrastu, czy też uzupełniać je. Kolorystyka odgrywa tu jedną z najważniejszych roli – kolorów w pokoju nie powinno być zbyt wiele (wnętrze sprawiać będzie wrażenie przytłoczonego), ale subtelne akcenty kolorystyczne są jak najbardziej pożądane.

Pomyśl o oknach

W przypadku wystroju okien kolory są szczególnie ważne – zasłony czy firany przyciągają bowiem wzrok i stanowią ważny punkt, zatem ich złe dobranie może zupełnie zepsuć wystrój. Firany z woalu do salonu nadają się idealnie, gdy potrzeba dodatku, który nie będzie zbyt ciężki. Wybór tych białych w przypadku ciemniejszych mebli nada wnętrzu pożądanej głębi.
Także dobór żaluzji w odpowiednim kolorze jest kluczowy dla dobrego wyglądu – a na żaluzje decyduje się często nie tylko w przypadku sypialni czy gabinetów, ale również kuchni.

Często zwłaszcza w tym pomieszczeniu ich kolor jest nieco ciemniejszy, aby lepiej chronić przestrzeń przed nagrzewaniem się. Z żaluzjami okiennymi wewnętrznymi w odcieniach brązu dobrze wyglądają ciemniejsze szafki, natomiast do tych mebli w jaśniejszym kolorze ciekawym pomysłem jest wybór takich o subtelnym kolorze, np. wpadającym w błękit.

Najlepiej jest dokładnie zastanowić się, czego oczekujemy od dodatków – czy mają być bardziej wyraziste, czy chcemy postawić jednak na coś mniej rzucającego się w oczy. Meble i dekoracje mają w końcu stanowić jedną całość, dopełniać się, a przez to nadawać charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szerokie czy wąskie, czyli o tym jakie powinny być opony na zimę
Szerokie czy wąskie, czyli o tym jakie powinny być opony na zimę
Opony zimowe to jeden z dwóch podstawowych typów używanych powszechnie i dostępnych na szerokim rynku. Wydaje się, że zakup takich […]
Agencja interaktywna a agencja reklamowa – różnice i podobieństwa
Agencja interaktywna a agencja reklamowa – różnice i podobieństwa
Zgodnie ze stwierdzeniem, że reklama jest dźwignią handlu, współczesny biznes nie może obejść się bez szerokich działań promocyjnych. Chcąc zatrudnić […]
Wymarzony dom – jacy specjaliści będą potrzebni?
Wymarzony dom – jacy specjaliści będą potrzebni?
Budowa swojego wymarzonego domu to marzenie wielu osób na dorobku. Nic w tym dziwnego, gdyż ciągłe wynajmowanie mieszkania czy po […]