Meble i domowe dekoracje- jak łączyć ich kolory?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom powinien być przemyślanie udekorowany, aby nie wdarł się chaos, a przestrzeń pozostawała użytkowa i estetyczna. Ekstrawagancja jest mile widziana, ale jej nadmiar przeradza się zazwyczaj w zamęt, niekojarzony z dobrym gustem.

Liczą się szczegóły

Do posiadanych już mebli należy starannie dobrać dekoracje, aby w pełni cieszyć się atrakcyjnie wyglądającym pomieszczeniem. Same meble nie sprawią, że salon będzie przytulny, a łazienka da możliwość pełnego zrelaksowania się.

Dodatki dają niesamowitą możliwość, aby zmienić oblicze pokoju, ale muszą zawsze komponować się z meblami – czy to na zasadzie kontrastu, czy też uzupełniać je. Kolorystyka odgrywa tu jedną z najważniejszych roli – kolorów w pokoju nie powinno być zbyt wiele (wnętrze sprawiać będzie wrażenie przytłoczonego), ale subtelne akcenty kolorystyczne są jak najbardziej pożądane.

Pomyśl o oknach

W przypadku wystroju okien kolory są szczególnie ważne – zasłony czy firany przyciągają bowiem wzrok i stanowią ważny punkt, zatem ich złe dobranie może zupełnie zepsuć wystrój. Firany z woalu do salonu nadają się idealnie, gdy potrzeba dodatku, który nie będzie zbyt ciężki. Wybór tych białych w przypadku ciemniejszych mebli nada wnętrzu pożądanej głębi.
Także dobór żaluzji w odpowiednim kolorze jest kluczowy dla dobrego wyglądu – a na żaluzje decyduje się często nie tylko w przypadku sypialni czy gabinetów, ale również kuchni.

Często zwłaszcza w tym pomieszczeniu ich kolor jest nieco ciemniejszy, aby lepiej chronić przestrzeń przed nagrzewaniem się. Z żaluzjami okiennymi wewnętrznymi w odcieniach brązu dobrze wyglądają ciemniejsze szafki, natomiast do tych mebli w jaśniejszym kolorze ciekawym pomysłem jest wybór takich o subtelnym kolorze, np. wpadającym w błękit.

Najlepiej jest dokładnie zastanowić się, czego oczekujemy od dodatków – czy mają być bardziej wyraziste, czy chcemy postawić jednak na coś mniej rzucającego się w oczy. Meble i dekoracje mają w końcu stanowić jedną całość, dopełniać się, a przez to nadawać charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać trwałą deskę do kitesurfingu?
Jak wybrać trwałą deskę do kitesurfingu?
Podstawą uprawiania kitesurfingu jest odpowiednia deska. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie podstawowymi parametrami. Inne […]
Jak podłączyć kanalizację?
Jak podłączyć kanalizację?
Każdy budynek przeznaczony do użytkowania przez mieszkańców musi mieć zapewniony szczelny zbiornik na nieczystości bytowe lub podłączenie do sieci kanalizacyjnej. […]
Z czego powinna składać się zdrowa pasza dla zwierząt?
Z czego powinna składać się zdrowa pasza dla zwierząt?
Pasze dla zwierząt gospodarskich są tak opracowane, aby dostarczać składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach dla konkretnego gatunku. Komponenty paszowe to […]