Meble i domowe dekoracje- jak łączyć ich kolory?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dom powinien być przemyślanie udekorowany, aby nie wdarł się chaos, a przestrzeń pozostawała użytkowa i estetyczna. Ekstrawagancja jest mile widziana, ale jej nadmiar przeradza się zazwyczaj w zamęt, niekojarzony z dobrym gustem.

Liczą się szczegóły

Do posiadanych już mebli należy starannie dobrać dekoracje, aby w pełni cieszyć się atrakcyjnie wyglądającym pomieszczeniem. Same meble nie sprawią, że salon będzie przytulny, a łazienka da możliwość pełnego zrelaksowania się.

Dodatki dają niesamowitą możliwość, aby zmienić oblicze pokoju, ale muszą zawsze komponować się z meblami – czy to na zasadzie kontrastu, czy też uzupełniać je. Kolorystyka odgrywa tu jedną z najważniejszych roli – kolorów w pokoju nie powinno być zbyt wiele (wnętrze sprawiać będzie wrażenie przytłoczonego), ale subtelne akcenty kolorystyczne są jak najbardziej pożądane.

Pomyśl o oknach

W przypadku wystroju okien kolory są szczególnie ważne – zasłony czy firany przyciągają bowiem wzrok i stanowią ważny punkt, zatem ich złe dobranie może zupełnie zepsuć wystrój. Firany z woalu do salonu nadają się idealnie, gdy potrzeba dodatku, który nie będzie zbyt ciężki. Wybór tych białych w przypadku ciemniejszych mebli nada wnętrzu pożądanej głębi.
Także dobór żaluzji w odpowiednim kolorze jest kluczowy dla dobrego wyglądu – a na żaluzje decyduje się często nie tylko w przypadku sypialni czy gabinetów, ale również kuchni.

Często zwłaszcza w tym pomieszczeniu ich kolor jest nieco ciemniejszy, aby lepiej chronić przestrzeń przed nagrzewaniem się. Z żaluzjami okiennymi wewnętrznymi w odcieniach brązu dobrze wyglądają ciemniejsze szafki, natomiast do tych mebli w jaśniejszym kolorze ciekawym pomysłem jest wybór takich o subtelnym kolorze, np. wpadającym w błękit.

Najlepiej jest dokładnie zastanowić się, czego oczekujemy od dodatków – czy mają być bardziej wyraziste, czy chcemy postawić jednak na coś mniej rzucającego się w oczy. Meble i dekoracje mają w końcu stanowić jedną całość, dopełniać się, a przez to nadawać charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wytyczenie granic działki — jaka usługa sprawdzi się w twoim przypadku?
Wytyczenie granic działki — jaka usługa sprawdzi się w twoim przypadku?
Kwestia granic działki zawsze powinna być jasna i przejrzysta. W ten sposób można uniknąć w przyszłości problemów z sąsiadami, zakończyć […]
Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne będąc na diecie?
Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne będąc na diecie?
Wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego jest proste. Jak zatem się za to zabrać tak, aby nasze obliczenia były, jak najdokładniejsze? Jak dokonać […]
Zestaw ćwiczeń rozluźniający napięcie w plecach
Zestaw ćwiczeń rozluźniający napięcie w plecach
Problemy z kręgosłupem dotykają wiele osób. Główną przyczyną kłopotów jest siedzący tryb życia i brak właściwej postawy w codziennych czynnościach. […]