Jak po farbowaniu wzmocnić włosy?

Wiele kobiet szuka skutecznego sposobu na wzmocnienie włosów po farbowaniu. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że koloryzacja to zabieg obciążający je w znacznym stopniu. Na dodatek wykonana niewłaściwie może spowodować, że struktura włosów zostanie uszkodzona na trwałe. Z tego powodu niezwykle istotne jest zapewnienie im odpowiedniej pielęgnacji w postaci stosowania kosmetyków i zabiegów służących wzmocnieniu czy nawilżeniu. Jest to jedyna gwarancja zdrowego i estetycznego wyglądu naszych włosów.

Dobra odżywka i szampon to nie jedyne skuteczne rozwiązanie

Jeśli zależy nam na właściwym dbaniu o włosy po tym, jak zastosowano na nich farby do włosów fryzjerskie, powinnyśmy najpierw pozbyć się zniszczonych końcówek, które są w najgorszym stanie – często nadmiernie przesuszone i rozdwojone. Bez tego bardzo trudno nam będzie poprawić jakość włosów. Po wykonaniu tego zabiegu zauważymy natomiast w krótkim czasie wzrost ich gęstości i objętości.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, w tym zwłaszcza odżywki do włosów i szamponu, które zagwarantują dobre nawilżenie i regenerację. Warto też używać olejków kokosowych, posiadających właściwości wygładzające. Nie można również zapominać o domowych sposobach.

Najpopularniejszym z nich jest stosowanie maseczek z olejem z awokado lub migdałów wymieszanych z białkiem. Naturalne składniki zawarte w tych produktach zapewnią naszym włosom optymalny poziom odżywienia oraz odbudowy. Pamiętajmy, aby zabiegi te wykonywać przynajmniej raz w tygodniu. Poza tym należy unikać gorącej temperatury w trakcie suszenia włosów, a najlepiej ograniczyć stosowanie takich urządzeń jak suszarka czy prostownica.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 16 =