Małe urządzenie, dzięki któremu będziesz miał wielkie płuca

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mięśnie oddechowe są jednymi z najbardziej istotnych dla całego naszego ciała. Odpowiadają za to, jak się czujemy, zwłaszcza podczas większej aktywności. Niestety wraz z wiekiem albo w wyniku choroby mogą zostać osłabione. Wówczas pojawia się konieczność ich ćwiczenia, aby ponownie wróciły do lepszej formy.

Kiedy warto ćwiczyć mięśnie oddechowe?

Wiele osób boryka się z problemami z układem oddechowym i dusznościami. Na pierwszy plan wysuwają się w tym przypadku takie choroby jak astma czy przewlekła obturacyjna choroba płuc. Duszności mogą im poważnie utrudniać codzienne funkcjonowanie, ponieważ pojawiają się nawet podczas szybszego marszu czy wchodzenia po schodach.

Mięśnie oddechowe odpowiadają między innymi za to, czy w ogóle, a jeśli tak, to jak często i przy jakim wysiłku będą pojawiać się duszności lub inne problemy z oddechem. Dlatego też każda osoba, która boryka się z chorobą układu oddechowego, powinna zwrócić uwagę właśnie na ten aspekt. Tak naprawdę każdy, kto obserwuje u siebie zmniejszenie wydolności oddechowej podczas jakiegokolwiek wysiłku, będzie mógł uzyskać poprawę sytuacji za sprawą trenera.

Wystarczy jedno urządzenie

Threshold IMT marki Philips Respironics, czyli małe urządzenie, które jest dostępne pod adresem https://www.oddychasz.pl/Trener-miesni-oddechowych-c48, zapewnia możliwość poprawy siły i wytrzymałości mięśni oddechowych. Zostało zaprojektowane w taki sposób, że może być używane zarówno z ustnikiem, jak i z maską.

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta. Posiada ono jednokierunkowe zawory, które stawiają ćwiczącemu opór. Możliwa jest przy tym regulacja oporu wdechu poprzez ustawienie pożądanego ciśnienia. W ten sposób dosłownie każdy wdech i wydech poprawia kondycję mięśni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje formatów plików graficznych – co warto o nich wiedzieć i dlaczego są ważne?
Rodzaje formatów plików graficznych – co warto o nich wiedzieć i dlaczego są ważne?
Grafika odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Bez względu na to, czy pragniemy wydać swoją książkę, czy zajmujemy się […]
Co to są fermentory?
Co to są fermentory?
Fermentory są produktami niezbędnymi przy produkcji domowego alkoholu, w postaci piwa, wina czy nalewek wszelkiego rodzaju. Dzięki nim proces fermentacji […]
Skok spadochronowy w tandemie – jak to się robi?
Skok spadochronowy w tandemie – jak to się robi?
Jeśli jesteś zainteresowany skydivingiem, ale nie chcesz samodzielnie wyskakiwać z samolotu, to skok spadochronowy w tandemie jest dla Ciebie. Powodem, […]