Dla studentów: jak wspomóc swój organizm podczas wzmożonego wysiłku w trakcie sesji?

Możliwości poznawcze mózgu są różne u każdego człowieka. W związku z tym podczas gdy jeden student opanowuje materiał w dwie godziny, inny może przyswajać tę samą wiedzę przez cały dzień. Wpływ mają na to nie tylko nasze geny i wrodzone zdolności, ale przede wszystkim trening mózgu na przestrzeni życia.

Drugim ważnym czynnikiem jest niedobór pewnych składników odżywczych, które wpływają na pracę umysłu. Niedobory witamin, ciągłe zmęczenie, brak snu i stres z pewnością nie przyczyniają się do lepszego zapamiętywania. Na szczęście istnieją skuteczne preparaty, które pozwalają przyspieszyć ten proces. Kiedy kolejna filiżanka kawy nie wystarcza, warto sięgnąć po sprawdzony żeń szeń. Strona internetowa https://ginseng.com.pl/pamiec-i-koncentracja/27-ginseng-500-zen-szen-miod-6917207181682.html zawiera go w formie płynu, który maksymalizuje jego biodostepność. Żeń szeń odpowiada między innymi za niwelowanie uczucia zmęczenia. Usprawnia on także procesy uczenia, a także pamięć i  koncentrację, co jest szczególnie ważne w okresie sesji. Innym wartym polecenia środkiem są preparaty zawierające miłorząb japoński.

Bez przerwy nie jesteś sobą

Choć sesja należy z pewnością do jednego z bardziej intensywnych okresów w roku, mimo wszystko warto pamiętać, że nawet wtedy konieczna jest dawka snu. Poza tym warto odpocząć choć na kilka minut od nauki, wyjrzeć za okno lub chwilę się porozciągać. Taka mini przerwa umożliwia powrót do pracy z nową energią i pozwala organizmowi odpocząć od intensywnego wysiłku intelektualnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − jedenaście =