Do czego służą mikrosilniki stomatologiczne?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mikrosilniki stomatologiczne to narzędzia służące do usuwania miękkich osadów z zębów. Zazwyczaj stosuje się je w połączeniu z dentystycznymi skalerami ultradźwiękowymi.

Jak działają mikrosilniki stomatologiczne?

Mikrosilniki dentystyczne wykorzystują wibracje ultradźwiękowe do czyszczenia powierzchni zębów i usuwania miękkich osadów, takich jak płytka nazębna i kamień. Mikrosilniki stomatologiczne mogą być stosowane we wszystkich obszarach jamy ustnej, w tym na zębach przednich i tylnych trzonowych. Mogą być również używane do czyszczenia okolic aparatów ortodontycznych.

Mikrosilniki dentystyczne są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby pasowały do różnych części jamy ustnej. Mogą być wystarczająco małe, aby zmieścić się między zębami lub większe, aby czyścić duże powierzchnie, takie jak powierzchnia żująca zębów trzonowych.

Ważne jest, aby mikrosilnik stomatologiczny – e-meditrans.pl używany był z skalerem ultradźwiękowym, ponieważ współpracują one ze sobą w celu usunięcia miękkich osadów z zębów.

Jak długo trwa czyszczenie zębów za pomocą mikrosilników stomatologicznych?

Typowa sesja czyszczenia zębów trwa około 15 minut, ale może być konieczne przeprowadzenie więcej niż jednej sesji, zanim dziąsła wrócą do normalnego stanu. Przed użyciem mikrosilnika dentysta użyje skalera elektrycznego lub ultradźwiękowego i będzie czyścił zęby do momentu usunięcia z nich całej widocznej płytki nazębnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Klamki do drzwi – jak wybrać odpowiednie?
Klamki do drzwi – jak wybrać odpowiednie?
Kiedy planujesz zakup nowego domu lub mieszkania, jedną z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć, jest ta dotycząca klamek do drzwi. […]
Za pomocą jakich rozwiązań można stworzyć własne dzieła sztuki do powieszenia we własnym domu?
Za pomocą jakich rozwiązań można stworzyć własne dzieła sztuki do powieszenia we własnym domu?
Kontemplacja sztuki przyczynia się do odczuwania stanu zbliżonego medytacji. Skupienie na elementach obrazu przenosi widza w świat rozmyślań, obserwacji i […]
Wózki widłowe – nieodzowna pomoc w pracy w branży transportowej czy handlowej
Wózki widłowe – nieodzowna pomoc w pracy w branży transportowej czy handlowej
Wózek widłowy, znany powszechnie jako widłak, to wózek jezdniowy podnośnikowy, który może być zasilany gazem, spalinowo lub elektrycznie. Znajdują one […]